MUZOTAKTNEWSYHotPlotaR. Kelly skazany na 30 lat więzienia

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia
R

Robert Sylvester Kelly, znany jako R. Kelly to amerykański piosenkarz oraz producent muzyczny. Jego największym hitem, który przyniósł mu rozgłos na całym świecie, jest utwór zatytułowany "I Believe I Can Fly" z 1996 roku, za którą artysta otrzymał Nagrodę Grammy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

R. Kelly został skazany na 30 lat więzienia.

Piosenkarz został skazany w sądzie federalnym na Brooklynie za ściąganie haraczy, które obejmowało kilkanaście oddzielnych czynów przestępczych, w tym seks z nieletnimi dziewczętami.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

We wrześniu 2021 roku Kelly, urodzony jako Robert Sylvester Kelly, został uznany za winnego kierowania przedsiębiorstwem przestępczym, które rekrutowało kobiety i dziewczęta do seksu. Zarzuty obejmowały również schemat łapówkowania z udziałem urzędnika publicznego, aby uzyskać fałszywy dowód tożsamości dla Aaliyah, aby oboje mogli wziąć ślub, gdy miała 15 lat.

Materiały promocyjne partnera

55-letni R. Kelly nie przyznał się do wszystkich dziewięciu zarzutów, z którymi się zmierzył, i powiedział sędziemu z Brooklynu, że nie będzie zeznawał. Groziła mu obowiązkowa minimalna kara 10 lat pozbawienia wolności i do dożywocia.

Kelly wcześniej uniknął więzienia w 2008 roku, kiedy został uniewinniony od 14 zarzutów w bardzo nagłośnionej sprawie pornografii dziecięcej.

Artykuł powstał we współpracy z fundacją zrzeszającą ukraińskich dziennikarzy. Więcej newsów o gwiazdach i muzyce, ekskluzywne wywiady i fotorelacje znajdziecie na naszym Facebooku MUZOTAKT.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA