MUZOTAKTNEWSYMuzykaColdplay: Minęło 20 lat kultowego albumu!

Coldplay: Minęło 20 lat kultowego albumu!
C

Coldplay świętują 20-lecie płyty "A Rush Of Blood To The Head"!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

26 sierpnia 2022 mija dokładnie 20 lat od wydania drugiego albumu Coldplay “A Rush Of Blood To The Head”. Nagrodzona Grammy płyta od tego czasu rozeszła się w nakładzie ponad 17 milionów egzemplarzy na całym świecie.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Na siłowni wszyscy patrzyli tylko na nią! Jak pojawiła się rumuńska gwiazda disco polo

Z okazji jubileuszu zespół odświeżył i poprawił do jakości 4K kultowy teledysk do singla “The Scientist” w reżyserii Jamie’ego Thravesa. Odnowiony klip przygotowano z oryginalnego 35mm filmu.

Materiały promocyjne partnera

Wersja 4K “The Scientist” znajduje się na YouTube, gdzie wideo zgromadziło już ponad 1 miliard streamów. Ponadto fani otrzymali materiał ukazujący kulisy pracy nad teledyskiem.

Cały album, na którym znalazły się utwory “My Place”“The Scientist”“Clocks” oraz “God Put A Smile Upon Your Face”, również został odświeżony i zmiksowany do jakości Dolby Atmos. Nagrań w tej jakości dźwięku można posłuchać na platformach streamingowych.

Ponadto na Spotify przy playliście This Is Coldplay znaleźć można wspomnienia muzyków z prac nad płytą “A Rush Of Blood To The Head”.

W chwili premiery magazyn “NME” pisał o “dziele o nadzwyczajnym, naturalnym pięknie”, a “Q” o “kolekcji niesłychanie poruszających piosenek, które sprawdzą się zarówno na stadionach jak i intymnych okolicznościach sypialni”. “Pierwsza jakość” – podsumował dziennikarz “Rolling Stone’a”.

Tracklista:

1. Politik
2. In My Place
3. God Put a Smile Upon Your Face     
4. The Scientist
5. Clocks
6. Daylight         
7. Green Eyes
8. Warning Sign 
9. A Whisper     
10. A Rush of Blood To The Head
11. Amsterdam

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA