Marcin Miller zaskoczył wyznaniem. „Jeździłem z Pershingiem po Warszawie”

Disco Polo

[reading_time]

Marcin Miller wrócił wspomnieniami do burzliwych lat 90. Lider Boys otwarcie opowiedział o znajomościach z Pershingiem i polskim półświatkiem.

Google
Chcesz więcej wiadomości na ten temat? Dodaj nas do ulubionych źródeł w Google
Marcin Miller wrócił do lat 90.
Marcin Miller wrócił do lat 90. Źródło fot. © AKPA
26 czerwca 2026, 02:37
Google Dodaj do Google

Marcin Miller wrócił wspomnieniami do burzliwych lat 90. Lider Boys otwarcie opowiedział o znajomościach z Pershingiem i polskim półświatkiem.

Reklama
Koniec reklamy

Reklama
Reklama
Reklama

Marcin Miller otwarcie o mafii

Marcin Miller od ponad trzech dekad pozostaje jedną z największych gwiazd disco polo. Tym razem jednak uwagę zwróciły nie muzyczne sukcesy, ale szczere wspomnienia z początków kariery. W podcaście „Bez playbacku” artysta opowiedział o realiach lat 90., kiedy polska scena muzyczna wyglądała zupełnie inaczej. Co więcej, poruszył temat swoich znajomości z osobami związanymi z przestępczym półświatkiem.

Jak podkreślił, nie zamierza udawać, że takich relacji nigdy nie było. W tamtym okresie wielu wykonawców koncertowało w bardzo różnych środowiskach, dlatego takie kontakty nie należały do rzadkości.

Marcin Miller: „Jeździłem z Pershingiem”

Lider zespołu Boys podczas rozmowy z Dominikiem Pajewskim wrócił pamięcią do wydarzeń sprzed wielu lat. Przyznał, że znał Andrzeja Kolikowskiego, znanego jako Pershing.

„No ja ich znałem. Nawet to kiedyś powiedziałem, że znałem Pershinga i z nim w samochodzie jeździłem po Warszawie. Były takie czasy, że miałem jakiś samochód, mówiłem chłopakom, że muszę go ubezpieczyć, to słyszałem: 'Po co ubezpieczać? Daj mi go na tydzień, pojeżdżę po Warszawie i już'” – powiedział w podcaście.

Muzyk zaznaczył również, że nie chce dziś wypierać się swojej przeszłości. Jak wyjaśnił, znał osoby zarówno z grupy pruszkowskiej, jak i wołomińskiej.

„Nie uciekam od tego, bo znałem tych ludzi. I jedną, i drugą stronę. I pruszkowskich, i wołomińskich w tamtych latach. U jednych grałem na imprezach, u drugich na weselach” – wyznał.

Słowa artysty pokazują realia początku transformacji ustrojowej. Wówczas branża rozrywkowa funkcjonowała w zupełnie innych warunkach niż obecnie.

Dziś patrzy na wszystko z dystansem

Rozmowa nie dotyczyła wyłącznie wydarzeń sprzed lat. Marcin Miller opowiedział także o swojej pozycji na polskiej scenie muzycznej. Przyznał, że kiedyś mocno przejmował się opiniami innych artystów. Z czasem jednak nauczył się skupiać wyłącznie na własnej pracy.

„Nauczyłem się nie komentować, nie patrzeć na innych, mam odwagę. Jest kolej zespołu Boys, wychodzę i robię swoje. Kiedyś się wstydziłem, zdystansowane reakcje innych artystów podcinały skrzydła. Teraz już się tym nie przejmuję” – powiedział.

Nie zabrakło również refleksji o życiowych doświadczeniach. Wokalista podkreślił, że błędy są ważną częścią rozwoju.

„Ja lubię pokazywać jakieś błędy, które popełniałem, to jest fajne. Człowiek uczy się na błędach całe życie. Mam duży dystans do siebie, nauczyłem się tego” – dodał.

Podczas podcastu pojawiły się także wątki programu „Disco Star”, w którym Marcin Miller pełni rolę jurora. Artysta opowiedział również o współpracy z przedstawicielami sceny hip-hopowej oraz o zmianach, jakie zaszły na polskim rynku muzycznym przez ostatnie dekady.

Podcast „Bez playbacku” prezentuje rozmowy z artystami różnych gatunków muzycznych. Twórcy stawiają przede wszystkim na osobiste historie oraz kulisy kariery swoich gości. Nowe odcinki ukazują się w każdy czwartek. Program można oglądać w serwisie YouTube oraz na platformie Polsat Box Go.

Czy szczerość Marcina Millera dotycząca wydarzeń sprzed lat zasługuje na uznanie, czy takie wspomnienia nadal budzą zbyt wiele emocji?

Sprawdź również:

Wzruszające chwile na koncercie CamaSutry. Chory Staś wystąpił u boku mamy

Monika Brodka zaskoczyła fanów. Tak wygląda ojciec jej dziecka (FOTO)

Joanna Opozda pokazała wyjątkowy prezent od syna: „Najlepszego z okazji Dnia Ojca, mamo”

Marcin Miller w „Disco Star”
1/3 Marcin Miller w „Disco Star” (źródło fot. © Jacek Kurnikowski | AKPA)
Lider Boys pokazał dom
1/11 Lider Boys pokazał dom (źródło fot. © Meta | Instagram)
Marcin Miller
Marcin Miller (źródło fot. © Paweł Wrzecion | AKPA)
Marcin Miller, Boys
Marcin Miller, Boys (źródło fot. © AKPA)
Marcin Miller, Boys
Marcin Miller, Boys (źródło fot. © AKPA)
muzotakt.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Google
Chcesz podzielić się newsem lub zamówić publikację sponsorowaną?
Reklama