Eurowizja 2020: VICTORIA wystąpi w Rotterdamie! “Mam zaszczyt tworzyć muzykę, w którą wierzę”

Piosenka, którą zaśpiewa piosenkarka zostanie zaprezentowana na początku marca 2020 roku.

Eurowizja 2020: VICTORIA wystąpi w Rotterdamie!
fot. materiały prasowe

Młoda artystka VICTORIA będzie reprezentowała Bułgarię w Konkursie Piosenki Eurowizja 2020, który odbędzie się w dniach 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Jej nazwisko zostało ogłoszone na konferencji prasowej w Sofii zorganizowanej przez bułgarskiego nadawcę publicznego – Bułgarską Telewizję Narodową (BNT) i jej producentów z Ligna Studios. Charakterystyczny głos i styl VICTORII sprawiają, że jest ona jedną z najbardziej obiecujących nowych artystek w swoim kraju.

„Na początku 2019 roku nie mogłem sobie wyobrazić, jak wiele możliwości się dla mnie otworzy”, powiedziała VICTORIA dodając: „Jestem dumna z reprezentowania Bułgarii w Rotterdamie. Mam zaszczyt tworzyć muzykę, w którą wierzę i mam swobodę bycia tym, kim jestem”.

Artystka wydała „I Wanna Know”, swój pierwszy singiel w języku angielskim przeznaczony na rynek globalny, latem 2019 roku. Genoveva Christova, producentka i managerka VICTORII, uważa, że ​​Eurowizja będzie kolejnym krokiem wokalistki na zagranicznym rynku. Christova jest przekonana, że ​​powrót Bułgarii otworzy wiele drzwi dla lokalnego przemysłu kreatywnego.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rita Ora w prześwitującej bieliźnie! Niewiele pozostawiła wyobraźni

Bułgaria Eurowizja 2020

Bułgaria ogłosiła powrót na Eurowizję w październiku 2019 roku po roku nieobecności w Konkursie. W ciągu ostatnich kilku lat seria startów kraju w Eurowizji należała do bardzo udanych, z 4 miejscem w 2016 r., 2 miejscem w 2017 r. i 14 miejscem w 2018 r. Chociaż Konkurs nie był emitowany w Bułgarii w 2019 r., lokalna publiczność pozostała mu lojalna dzięki ponad 700 tysięcznej widowni (10 proc. populacji), która oglądała Eurowizję na żądanie.

Droga do Eurowizji

VICTORIA stała się popularna po udziale w czwartym sezonie X Factor Bulgaria. Jej ostatni singiel „I Wanna Know” zyskał latem tego roku setki tysięcy odtworzeń na kanale na YouTube i Spotify. Zaprezentowała oficjalne wideo piosenki w Sofii i w Madrycie. Jej debiutancki album solowy zostanie wydany pod koniec 2020 roku, po udziale w Konkursie Piosenki Eurowizji.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
 Rihanna w prześwitującej bieliźnie i nowej fryzurze. Niezwykła metamorfoza!
– Emocjonujący występ w „The Voice Kids”. Cleo zalała się łzami! (WIDEO)

VICTORIA – Zobacz „I wanna know”
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie