Kesha oskarżyła znanego producenta. Dr. Luke miał zgwałcić też Katy Perry. Jest wyrok sądu!

Kesha zniesławiła znanego producenta. Jest wyrok sądu!
fot. Facebook

Sąd w Nowym Jorku uznał, że Kesha zniesławiła producenta, Dr. Luke’a, twierdząc, że zgwałcił Katy Perry. Na tym jednak sprawa się nie kończy.

Batalia sądowa Kesha kontra Lukasz Sebastian Gottwald (bo tak naprawdę nazywa się Dr. Luke) trwa już od 2014 roku, kiedy to piosenkarka oskarżyła muzyka o znęcanie się nad nią psychicznie, molestowanie, a nawet zmuszanie ją do zażywania różnych środków odurzających. Wokalistka ujawniła również, że padła ofiarą gwałtu, a sam producent miał wykorzystać też inne wokalistki, między innymi Katy Perry.

Dr. Luke jednak zaprzecza wszystkim zarzutom, stwierdzając, że jego podopieczna chce uwolnić się od niewygodnego dla niej kontraktu. O całym zdarzeniu Kesha poinformowała SMS-em wysłanym do Lady Gagi, która na rozprawie sądowej broniła Keshy i ripostowała każdą uwagę prawników.

“Wiem, że potrzebuje wsparcia i miłości. Widzę, że nakręcono spiralę, która sprawiła, że ta dziewczyna upadła. Wiem, jaką przeszła traumę. Ta dziewczyna przeżyła poważny uraz i przepracowała go po części. Wszyscy macie w tym swój udział – powiedziała Gaga do prawników Dr. Luke’a. “Gdy mężczyźni napastują kobiety, nie zapraszają innych, by to oglądali. Ale kiedy dzieje się to w tej branży, trzyma się to w tajemnicy. Przymyka się oczy z powodu kontraktów” – dodała Lady Gaga.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rita Ora w prześwitującej bieliźnie! Niewiele pozostawiła wyobraźni

Katty Perry zeznając pod przysięga zaprzeczyła jednak, że doszło kiedykolwiek do gwałtu. “Nie ma żadnych dowodów na to, aby Katy Perry kiedykolwiek została zgwałcona przez Dr. Luke’a. Fałszywe oskarżenia, wysłane nawet do jednej osoby, są wystarczające, aby ponieść karę” – oświadczył sędzia w Nowym Jorku.

To jednak nie koniec sądowej batalii. W najbliższym czasie odbędzie się sprawa dotycząca samego gwałtu na Keshy i rzekomego podawania jej środków odurzających. Ława przysięgłych zdecyduje, czy piosenkarka próbowała w ten sposób odnieść korzyści biznesowe. W chwili obecnej Kesha jest zmuszona zapłacić 289 139 funtów za spóźnione opłaty licencyjne na rzecz producenta.

Dr. Luke współpracował z piosenkarką, odkąd Kesha skończyła 18 lat. Lukasz Sebastian Gottwald ma na koncie także współpracę między innymi z Miley Cyrus, Britney Spears, Missy Elliott, Carlosem Santaną czy One Direction. Jest autorem słów do kilkudziesięciu piosenek.

Kesha kilka dni temu zaprezentowała klip do piosenki “High Road”. Klip wygląda jakby został zrealizowany dobrych kilkanaście lat temu na VHS-ie. Za filmik odpowiada Magic Seed. “High Road” promuje tak samo zatytułowany album, który ukazał się 10 stycznia nakładem Kemosabe/RCA Records. Na płycie gościnnie pojawili się Big Freedia, Sturgill Simpson, Brian Wilson, oraz Dan Reynolds z Imagine Dragons.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Rihanna w prześwitującej bieliźnie i nowej fryzurze. Niezwykła metamorfoza!
– Jennifer Lopez w ogniu krytyki! „Dziesiątki ptaków zostało zabitych”

High Road
Kesha
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
Nieco uduchowiona Katy Perry
fot. instagram.com/katyperry
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie