Taylor Swift najlepsza na świecie! Sprawdź, kto jeszcze

Taylor Swift politycznie. Nowość
fot. instagram.com/taylorswift

Ten fakt nas chyba już nie dziwi! Jak podaje Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego (IFPI) najlepsze wyniki sprzedaży na światowym rynku muzycznym w roku 2019 osiągnęła Taylor Swift, zostając tym samym artystką roku – Global Recording Artist of the Year. Dla Taylor Swift jest to drugie takie wyróżnienie w historii, pierwsze otrzymała w 2014 roku. Szczegóły już teraz – na MUZOTAKT.pl

2019 rok był dla Taylor Swift kolejnym niezwykle udanym, szczególnie po wydaniu w sierpniu jej siódmego albumu studyjnego zatytułowanego “Lover”. Album zadebiutował na pierwszym miejscu listy przebojów w ponad 10 krajach i osiągnął poziom sprzedaży odpowiadający 3 milionom albumów w pierwszym tygodniu od daty premiery. W ubiegłym roku z albumu wydano trzy single: “Me!” z udziałem Brendona Urie z zespołu Panic! at the Disco, “You Need to Calm Down”, oraz tytułowy singel “Lover”. “Me!”, pierwszy singel z albumu, pojawił się na szczycie światowych list Spotify.

Taylor Swift jest uosobieniem prawdziwej gwiazdy. Wciąż ewoluuje jako artystka i utrzymuje niezwykły kontakt ze swoimi fanami, jednocześnie z każdym albumem rozwija swoje brzmienie. Cieszę się, że po raz drugi będę mogła wręczyć jej nagrodę dla artysty roku. W pierwszej dziesiątce rankingu znaleźli się utalentowani artyści z całego świata, począwszy od młodych gwiazd, takich jak Billie Eilish i BTS, a skończywszy na kultowych artystach, takich jak the Beatles czy Queen. Ten szeroki wachlarz wykonawców pokazuje, jak miłość ludzi do muzyki może być nieustannie rozpalana przez nowych i różnorodnych artystów, a jednocześnie potrafi przetrwać dziesięciolecia. Gratuluję wszystkim artystom, którzy znaleźli się w zestawieniu”.

– Frances Moore, dyrektor generalny IFPI

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Marcin Maciejczak z „The Voice Kids” pojedzie na Eurowizję Junior 2020?

Ed Sheeran zajmuje drugie miejsce, pojawiając się po raz trzeci w pierwszej dziesiątce zestawienia, głównie dzięki sukcesowi swojego albumu “No.6 Collaborations Project” z udziałem artystów takich jak Stormzy, Cardi B, Camilla Cabello i Khalid. Album pojawił się na pierwszym miejscu list przebojów w 19 krajach, podczas gdy przewodni singel “I Don’t Care” z Justinem Bieberem był numerem 1. w 26 krajach.

Po kolejnym udanym roku Post Malone zajmuje trzecie miejsce w tegorocznym rankingu, awansując z miejsca czwartego w roku ubiegłym. Jego singel “Sunflower” z udziałem Swae Lee był w 2019 r. nadal popularnym utworem w serwisach streamingowych, a wydany we wrześniu album “Hollywood’s Bleeding” znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczna nagroda Global Recording Artist of the Year Award jest już siódmą edycją tego wyjątkowego wyróżnienia IFPI, które w wiarygodny sposób odzwierciedla światowy sukces artysty, zliczając sprzedaż muzyki we wszystkich formatach muzyki cyfrowej i fizycznej, od strumieni po winyle.

Ranking Top 10 artystów na świecie w 2019 r.

1. Taylor Swift
2. Ed Sheeran
3. Post Malone
4. Billie Eilish
5. Queen
6. Ariana Grande
7. BTS
8. Drake
9. Lady Gaga
10. The Beatles

Laureaci poprzednich edycji:

2018 – Drake
2017 – Ed Sheeran
2016 – Drake
2015 – Adele
2014 – Taylor Swift
2013 – One Direction

Nagroda IFPI dla artysty roku i zestawienie Top 10 artystów na świecie jest jedynym rankingiem, który stanowi dokładne podsumowanie konsumpcji muzyki we wszystkich formatach (włączając serwisy streamingowe, sprzedaż singli i albumów na nośnikach cyfrowych i fizycznych) i we wszystkich krajach.  Ranking jest ważony na podstawie relatywnej wartości każdego ze sposobów konsumpcji muzyki.

Pełne zestawienia IFPI Top 10 albumów na świecie i Top 10 singli na świecie zostaną ogłoszone przez IFPI w kolejnych tygodniach i opublikowane 24 marca 2020 r. w raporcie Global Music Report 2020.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Miley Cyrus zaliczyła WPADKĘ! Pokazała za dużo? (ZDJĘCIA)
– Selena Gomez w niecodziennej odsłonie (WIDEO)

Taylor Swift – Lover
Benjamin Button, nowy kot Taylor Swift zadebiutował w teledysku do piosenki "Me!".
fot. materiały prasowe
Taylor Swift powraca w wielkim stylu! Zobacz klip "ME!"
fot. materiały prasowe
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie