Kraftwerk w wersji disco, czyli nowy singiel Mind Enterprises

„Mont Blanc” trafiło do serwisów cyfrowych, a już wkrótce ukaże się remiks w wykonaniu kultowego producenta Purple Disco Machine.

Kraftwerk w wersji disco, czyli nowy singiel Mind Enterprises
fot. materiały prasowe

Mind Enterprises zadał sobie pytanie: „Co byłoby, gdyby Kraftwerk nagrał jeszcze jedną piosenkę na swój wielki album ‘Trans-Europe Express’, ale w stylu disco?”. I tak narodził się najnowszy kawałek artysty, hipnotyzujący „Mont Blanc”.

Mind Enterprises zainspirował się nie tylko Kraftwerkiem, ale – podobnie jak w przypadku swoich poprzednich utworów – garściami czerpał z italo disco. Muzyk wydał w listopadzie 2019 EP-kę „Panorama”, która urzeka spontanicznymi, radosnymi kompozycjami.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Viki Gabor zachwyca w nowej sesji dla popularnej marki sportowej! (FOTO)

Mind Enterprises to tak naprawdę Andrea Tirone – producent, który wychował się w Turynie. Urodzony w 1985 muzyk kolekcjonuje stare syntezatory, a swój zbiór traktuje jak paletę barw oraz orkiestrę.

– Każdy z tych instrumentów ma swoje niepowtarzalne brzmienie – tłumaczy Tirone, który od niedawna mieszka w stolicy Gran Canarii, Las Palmas.

Mind Enterprises z zachwytem odkrył, że tamtejsze second handy zawierają pokaźną kolekcję „wspaniałych instrumentów za naprawdę śmieszne ceny”. Artysta pracuje obecnie nad kolejnym albumem, który będzie przepełniony brzmieniami odwołującymi się do gwiazd italo z lat 80., między innymi Kano, jak również do rytmicznych dance-popowych kawałków z lat 90. Premiera krążka zaplanowana jest jeszcze na 2020 rok.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Lady Gaga przerywa konferencję o koronawirusie. To HIT internetu
– Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w poruszającym klipie „Empires”

Mont Blanc
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie