MUZOTAKTNEWSYMuzyka#Zostańwdomu i posłuchaj jak Baranovski śpiewa Billie Eilish

#Zostańwdomu i posłuchaj jak Baranovski śpiewa Billie Eilish
#

REKLAMA
REKLAMA

Baranovski postanowił zrealizować cover z repertuaru Billie Eilish. Jak sam przyznał kawałek miał być jedną z muzycznych niespodzianek na wiosennych koncertach. Sprawdźcie jego wersję piosenki „Bellyache” poniżej na MUZOTAKT.pl

Niestety, w związku z wybuchem pandemii koronawirusa tylko nielicznym jak na razie udało się usłyszeć na żywo jak autor nominowanej do Fryderyka przebojowej płyty „Zbiór” i jego zespół, poradzili sobie z hitem młodej amerykańskiej gwiazdy. Stąd decyzja, aby „Bellyache” w wykonaniu Baranovskiego udostępnić wszystkim jego fanom.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rihanna nie pocieszyła fanów! Warto było czekać na utwór “Believe It”?!

REKLAMA

„Bellyache” to singel Billie Eilish, który znalazł się na wydanej przez nią w 2017 roku debiutanckiej EP-ce „Don’t Smile At Me”. Skąd pomysł, aby sięgnąć akurat po piosenkę Billie Eilish?

– Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny – opowiada Baranovski. – Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej – nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album Baranovskiego „Zbiór”. Znalazły się na niej przebojowe single „Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce” czy opublikowany ostatnio razem z teledyskiem „Sam”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kylie Jenner opowiedziała o swojej kwarantannie. Czy boi się pandemii?

Bellyache
Billie Eilish królową Grammy 2020 (ZDJĘCIA)
fot. instagram.com/cbstv
Billie Eilish oficjalnie śpiewa dla Jamesa Bonda
fot. instagram.com/billieeilish
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA