Troye Sivan w melancholijnym i zaskakującym singlu „Take Youself Home”

Troye Sivan w melancholijnym i zaskakującym singlu „Take Youself Home”
fot. materiały prasowe

Troye Sivan prezentuje nowy singiel o adekwatnym do sytuacji tytule „Take Yourself Home”. Artysta pierwotnie miał wydać utwór za kilka miesięcy, jednak podróż do ojczystej Australii skłoniła gwiazdora do wydania singla już teraz. Przy okazji Sivan chce wesprzeć finansowo freelancerów z branży kreatywnej, którzy stracili źródło dochodu przez pandemię.

„Take Yourself Home” to jedna z najlepszych piosenek, które napisałem. To taki rodzaj pogawędki motywującej dla samego siebie. Zaczepienie w twoim miejsce w świecie. Piszę piosenki tak, jakbym pisał kolejne odsłony pamiętnika. Kiedy zmieniają się sytuacje życiowe, miejsca, relacje, wtedy utwory mogą nabrać kompletnie nowego znaczenia. Tak się stało też i z tym kawałkiem, biorąc pod uwagę to, co dzieje się teraz na świecie – Troye Sivan.

Przy okazji premiery „Take Yourself Home”, Troye zaapelował do freelancerów z branży kreatywnej o pomoc w stworzeniu wizuali do jego piosenek. „Graficy, animatorzy, chcę z wami pracować i dać wam pieniądze, które normalnie wydałbym na produkcję klipu” – czytamy na Instagramie gwiazdora. Odezwa była ogromna, a pierwsze efekty można podziwiać w lyric video.

Współpraca z artystami nie ogranicza się wyłącznie do klipów – Troye Sivan udostępnił także trzy wzory t-shirtów zaprojektowane przez @jacktaylorlovatt oraz @Lanning. Dochód ze sprzedaży zasili fundusze Światowej Organizacji Zdrowia oraz Spotify COVID-19 Music Relief. Informacje na temat funduszu oraz działań WHO dostępne są pod tym adresem.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rihanna nie pocieszyła fanów! Warto było czekać na utwór “Believe It”?!

Spotify COVID-19 Music Relief to projekt wspierający muzyków, którzy stracili źródło dochodu. Partnerami inicjatywy są MusiCares, PRS Foundation, Help Musicians oraz Unison Benevolent Fund. Do grupy dołączają kolejne organizacje z całego świata. Więcej informacji tutaj.

T-shirty zaprojektowane przez fanów Troye dostępne tutaj.

Troye Sivan napisał „Take Yourself Home” wspólnie ze stałymi pracownikami: Lelandem (Selena Gomez, BTS, Charli XCX), Oscarem Görresem (The Weeknd, MARINA, Tove Lo) oraz Taylą Parx (Khalid, Ariana Grande). Za produkcję odpowiada Görrws, który pracował m.in. nad piosenkami „My My My!” i „I’m so tired…” ft. Lauv. „Take Yourself Home” w punkt oddaje poczucie izolacji i tęsknoty. Piosenka rozpoczyna się typowym dla Troye melancholijnym klimatem, by rozwinąć się w kawałek z zaskakującym, deep-electro zakończeniem.

W trakcie dotychczasowej kariery Troye zdążył zgromadzić ponad 6,7 miliarda streamów. Jego drugi album, „Bloom”, został uwzględniony w wielu podsumowaniach końcoworocznych (2018), między innymi w takich mediach jak „Rolling Stone”, „USA Today”, „Billboard”, „OUT”, NPR Music, „The Guardian” i wielu innych. Dziennikarze „TIME” określili artystę idealnym gwiazdorem popu.

Sivan ma na koncie Billboard Music Award, trzy MTV Europe Music Awards oraz dwie nagrody GLAAD Media. „Revelation” – kawałek napisany z Jónsim do filmu „Wymazać siebie” – był nominowany do Złotego Globu, jak również trafił na shortlistę do nominacji do Oscara. „Louder Than Bombs”, utwór współnapisany przez Troye, trafił na nowy album BTS „Map of the Soul: 7”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kylie Jenner opowiedziała o swojej kwarantannie. Czy boi się pandemii?

Take Yourself Home
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie