HAIM przyspiesza premierę płyty

HAIM przyspiesza premierę płyty
fot. materiały prasowe

Trio HAIM prezentuje nowy utwór „I Know Alone” – kolejną zapowiedź nowego albumu „Women In Music Pt. III”, który ukaże się wcześniej niż pierwotnie planowano!

HAIM: Zestawienie wokalnych sampli i bitów 808 z drgającą wiolonczelą i ostrą gitarą akustyczną sprawia, że w utworze słyszmy nastrój niepokoju związany z poczuciem osamotnienia.

Pierwotnie inspiracją do utworu była melancholia, którą siostry HAIM odczuwały po zakończeniu trasy koncertowej. W obecnej sytuacji słowa piosenki „been a couple days since I’ve been out” czy „cause nights turn into days that turn to grey” nabierają zu0pełnie nowego znaczenia.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zuza Jabłońska wydaje debiutancki album. Posłuchaj singla „Liczę dni”

Jak zdradza sam zespół:

– „I Know Alone” od dawna miało być wydane właśnie w tej kolejności, ale niestety moment na ten kawałek okazał się wyjątkowo odpowiedni. Mamy nadzieję, że ten utwór dotrzyma wam towarzystwa.

„Women In Music Pt. III” początkowo miało ukazać się w sierpniu, jednak zespół zdecydował o przyspieszeniu premiery – najnowszy album HAIM ujrzy światło dzienne już 26 czerwca. Za produkcję krążka odpowiada Danielle Haim oraz wieloletni współpracownik grupy, laureat Grammy Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Carly Rae Jepsen) i Rostam Batmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean). Na wydawnictwo trafią również wydane wcześniej single „The Steps”, „Hallelujah”, „Now I’m In It” i „Summer Girl”.

Dotychczasową dyskografię HAIM zamyka „Something To Tell You” z lipca 2017, który zadebiutował na drugim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w UK i siódmym w USA.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowości płytowe po raz pierwszy w Biedronce! (Pełna lista, ceny)

I Know Alone
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie