Enej powrócił! “A u Jawora” będzie hitem?!

Na nowym wydawnictwie znajdzie się 15 nowych kawałków.

Enej powrócił!
fot. materiały prasowe

Dzisiaj jest podwójne święto dla wszystkich fanów zespołu Enej, ponieważ wystartowała premiera najnowszego kawałka “A u Jawora” oraz można już zamawiać preorder świeżej płyty “A skiela Wy?”, której oficjalna premiera zaplanowana jest na czerwiec! Czego można spodziewać się po muzykach tym razem?

“A u Jawora” to najnowsza propozycja od zespołu Enej, będąca już drugą kompozycją zapowiadającą niezwykły album “A skiela Wy?”. Podobnie jak niemal wszystkie utwory, które znajdą się na nowym krążku, i ten jest autorską aranżacją pieśni ludowej pochodzącej z wybranego regionu Polski.

Po lubelskich “Karych Koniach” muzycy sięgnęli do folkloru kurpiowskiego będącego bezdenną kopalnią niezwykle pięknych melodii. W tej kompozycji Enej stawia na nieco nostalgiczny nastrój, próżno więc szukać tutaj żywiołowej ekspresji, z której znani są muzycy, choć bez wątpienia od pierwszej do ostatniej sekundy czuć niezwykłe emocje, jakie duch muzyki ludowej wywołał u muzyków.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zuza Jabłońska wydaje debiutancki album. Posłuchaj singla „Liczę dni”

Nowy kawałek to także bezpośredni obraz tego, jak zróżnicowany jest materiał muzyczny zarejestrowany na płycie “A skiela Wy?” oraz jak szerokim spektrum brzmień dysponuje zespół Enej. Słuchacze będą mogli także dostrzec, jak wiele muzycy potrafią przekazać w ramach przenoszenia muzyki ludowej na własny język artystyczny.

Najnowszy krążek, który jest już dostępny w preorderze to 12 pieśni i piosenek ludowych zebranych i zaaranżowanych na nowo przez zespół Enej oraz dwie znane wszystkim autorskie kompozycje w kompletnie nowej odsłonie. Muzycy wykonali pełen szacunku ukłon w stronę tradycji, a zarazem nadali jej młodzieńczych barw.

Materiał płyty tworzą utwory z Warmii, Mazur, Kurpi, Lubelszczyzny, Podhala, Kaszub i Ukrainy oraz takie, które pojawiały się niemal we wszystkich regionach Polski na przestrzeni dziejów. Przekonajcie się na własnej skórze, jak wygląda i brzmi nowa odsłona zespołu Enej!

1. Intro
2. Dziewczyna płakała
3. W moim ogródeczek
4. Kosyw Kozak
5. Dziwujo sia ludzie
6. Z tamtej strony jeziora
7. Kare Konie
8. Taniec rzeszowski
9. Bez zielone jare zytko
10. Kiedym ja szedł
11. Radio Hello
12. Ój teszno mie
13. Liubliu Hrycia
14. A u Jawora
15. Tak smakuje życie

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zuza Jabłońska wydaje debiutancki album. Posłuchaj singla „Liczę dni”

A u Jawora
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie