Pearl Jam zaprezentował nowy świetny teledysk do singla “Retrograde”

Zespół zaprezentował kolejny singiel z najnowszego albumu!

Pearl Jam ogłasza szczegóły nowej płyty „Gigaton”. Kiedy premiera?
fot. materiały prasowe

Pearl Jam prezentuje oficjalny teledysk do utworu zatytułowanego „Retrograde”. Singiel pochodzi ze świetnie przyjętego albumu „Gigaton”.

Animowany klip Pearl Jam w reżyserii Josha Wakely’ego („Beat Bugs”, „Motown Magic”) rozpoczyna się ujęciem samotnego mężczyzny, który jedzie samochodem w deszczową noc i zatrzymuje się koło przydrożnego centrum handlowego (zwróćcie uwagę na nazwy sklepów). Bohater postanawia odwiedzić wróżkę.

W szklanej kuli ogląda przerażające wizje niszczejącego świata. Muzycy Pearl Jam – Eddie Vedder, Stone Gossard, Mike McCready, Jeff Ament i Matt Cameron – pojawiają się w klipie jako postacie z kart tarota. Na końcu okazuje się, że wróżką jest… Greta Thunberg. Zapraszamy do obejrzenia klipu poniżej na MUZOTAKT.pl!

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Gwiazda disco polo w kusej bieliźnie. Opadły nam szczęki! Jej kadry zachwyciły nie tylko fanów z Polski!

Nowy album „Gigaton” reprezentuje szczytową formę Pearl Jam. Od chwil katharsis napędzanych gitarą takich jak „Who Ever Said”, poprzez lodowate „River Cross”, teksty, riffy i rytmy przekazują przesłanie nadziei, a kulminacją są końcowe słowa Eddie’ego Veddera: „Here and now… won’t hold us down… share the light… won’t hold us down”. 

Media o klipie „Retrograde”:

Niepokojący – Ultimate Classic Rock

Nie owijają w bawełnę – USA Today

Przerażająca wizja ziemi zniszczonej przez zmiany klimatyczne – Variety

Wnikliwe spojrzenie na otaczający nas świat – Consequence of Sound

Słowo „retrograde” pochodzi od łacińskiego „retrogradus”, co tłumaczy się jako wsteczny, regresywny. „Regrograde” podnosi ten sam koncept, zastosowany do zmian klimatycznych i ich efektu na świat – Rock Cellar Magazine

Mocne – Kerrang!

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Lady Gaga i Ariana Grande w duecie. “Rain On Me” podbije listy…

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku bądź Instagramie.