MUZOTAKTNEWSYGwiazdySandra - seksowna gwiazda lat 80. Jak dziś wygląda Maria Magdalena?

Sandra – seksowna gwiazda lat 80. Jak dziś wygląda Maria Magdalena?
S

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Sandra w latach 80-tych była królową disco, bowiem jej przeboje jak “Maria Magdalena”, “Everlasting Love”, “Hiroshima” czy “In The Heat Of The Night” podbijały wszystkie taneczne parkiety. Jak dziś wygląda Sandra Ann Lauer?

Sandra, czyli Sandra Ann Cretu-Menges urodziła się 18 maja 1962 roku w niemieckim Saarbrücken. Jej ojciec Robert Lauer, był Francuzem, zaś matka Karin – Niemką. Jak przyznała w jednym z wywiadów, spędziła trochę czasu we Francji i kocha mentalność Francuzów, to od zawsze czuła się bardziej związana z krajem urodzenia. Pochodziła z biednej rodziny – ojciec prowadził mały sklepik z winami, a matka pracowała w sklepie obuwniczym.

REKLAMA

Mimo mocno ograniczonych możliwości finansowych nie rezygnowała ze swoich marzeń i za wszelką cenę dążyła, by je zrealizować. W wieku 13 lat wzięła udział w konkursie dla młodych talentów ‘Young Star Music’. Rok później pod pseudonimem Sandra Ann nagrała debiutancki singiel pt. “Andy mein Freund”. Niestety piosenka nie odniosła sukcesu. Trzy lata później, tj. w 1976 roku wokalistka dołączyła do żeńskiej grupy Arabesque, z którą odniosła znaczny sukces komercyjny. Poza Niemcami, grupa zdobyła popularność również w Japonii i ówczesnym Związku Radzieckim. Z uwagi na ciągłe próby w wieku 17 lat była zmuszona przenieść się z rodzinnego miasta do Frankfurtu.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Michał Wiśniewski powraca z nowym utworem. Czy „Skóra” okaże się hitem?

Arabesque – “In For A Penny, In For A Pound”

Sandra – międzynarodowa kariera i miłość

Materiały promocyjne partnera

W 1984 roku grupa Arabesque rozpadła się, a każda z dziewcząt rozpoczęła karierę solową. Sandra wydała niemiecką wersję kultowego przeboju zespołu Alphaville – “Big In Japan” pod nowym tytułem “Japan Ist Weit”, lecz singiel nie odniósł sukcesu i szybko przepadł. W 1985 roku odniosła międzynarodowy sukces z singlem „(I’ll Never Be) Maria Magdalena”, który zdobył pierwsze miejsca na listach przebojów w 22 krajach. Wydany 9 grudnia 1985 roku krążek “The Long Play” zawierał również takie hity jak “In the Heat of the Night” i “Little Girl”.

Za produkcję materiału odpowiadał Michael Cretu, za którego Sandra wyszła za mąż 7 stycznia 1988 roku. 6 lipca 1995 roku zostali rodzicami bliźniaków, na świat przyszły dzieci: Nikita i Sebastian. Niestety ich małżeństwo przetrwało 20 lat. W 2010 roku piosenkarka po raz drugi wyszła za mąż za Olafa Mengesa, ale szczęście trwało krótko. W 2014 roku w niemieckiej telewizji RTL wokalistka wyznała, że jest w separacji.

Warto wspomnieć, że w latach 90-tych Sandra udzielała również głosu w popularnym zespole Enigma, którego liderem był Michael Cretu. Łącznie gwiazda sprzedała na świecie ponad 30 milionów płyt, co bez wątpienia czyni z jej najpopularniejszą artystkę pochodzącą z Niemiec. Dyskografie wokalistki zamyka wydany w 2012 roku album pt. “Stay in Touch”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Gwiazda disco polo prosto z wanny! Ten widok zapiera dech w piersiach

Zobaczcie, jak się zmieniała Sandra

1985 – początek kariery

Sandra - gwiazda lat 80. Jak dziś wygląda Maria Magdalena?
fot. materiały prasowe
Sandra - gwiazda lat 80. Jak dziś wygląda Maria Magdalena?
fot. materiały prasowe

Wokalistka w 1987 roku

Sandra - gwiazda lat 80. Jak dziś wygląda Maria Magdalena?
fot. materiały prasowe
wokalistka Cretu
fot. materiały prasowe

Sandra na okładce płyty “The Art Of Love” w 2007 roku

The Art Of Love
fot. materiały prasowe
wokalistka Cretu
fot. materiały prasowe

2012

wokalistka Cretu
fot. materiały prasowe

2019

2020

Posłuchajcie jednego z największych przebojów piosenkarki. Z tym kawałkiem Sandra zdobyła drugie miejsce w konkursie Tokyo Song Contest w 1986 roku.

In The Heat Of The Night
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA