Jak zrobić dobre selfie?

Jak zrobić dobre selfie?
fot. materiały prasowe

Marzysz o pięknych zdjęciach, które będziesz mógł wrzucić na portale społecznościowe? Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać idealne selfie.

ZADBAJ O SWÓJ WYGLĄD

Chyba każdy widział popularne zdjęcia dziewczyn, wykonane „zaraz po przebudzeniu”? Wśród niektórych potrafią wzbudzić zazdrość. Jakim cudem ktoś wygląda tak perfekcyjnie z samego rana? Odpowiedź jest prosta – prawdopodobnie przed zrobieniem zdjęcia, poświęcił trochę czasu na odpowiednie wymodelowanie włosów oraz stworzenie delikatnego, niemal niewidocznego makijażu. Jak widać, w mediach społecznościowych często mamy styczność z retuszem, choć nie każdy jest tego w pełni świadomy. Jeżeli chcesz, aby Twoje zdjęcie wyglądało perfekcyjnie – sam też tak musisz wyglądać. Zadbaj więc o odpowiedni makijaż, fryzurę oraz ubiór, a następnie przejdź do kolejnych etapów.

▸ Zobacz także: Billie Eilish powraca z nową balladą. Zobacz teledysk „my future”!

PRZYJMIJ ODPOWIEDNIĄ POZĘ

Każdy posiada swój ulubiony profil twarzy, który chętniej ukazuje podczas pozowania do zdjęć. Aby zrobić dobre selfie, warto trzymać aparat powyżej linii wzroku i pod delikatnym skosem – dzięki temu można uzyskać efekt szczuplejszej twarzy, natomiast nos nie będzie grał głównej roli na zdjęciu.

ŚWIATŁO

Odpowiednie natężenie światła, padające na matrycę sprawia, że zdjęcie, które robimy, jest lepsze jakościowo od fotografii wykonanej w ciemnej części pomieszczenia. Należy jednak uważać  na drugą kwestię, bowiem zbyt duża ilość promieni słonecznych, nieumiejętne wykorzystanie lampy błyskowej lub użycie zbyt mocnego oświetlenia sztucznego, doprowadzić może do nieestetycznych plam na zdjęciach lub jego całkowitego prześwietlenia. Najlepszą opcją jest światło naturalne, czyli słoneczne. Jeżeli robimy zdjęcie na zewnątrz, nie należy narażać się na bezpośrednie promieniowanie. Kiedy dzień jest upalny, warto znaleźć fragment cienia. W przypadku fotografowania w pomieszczeniach najlepsze selfie powstanie, kiedy skierujemy twarz w stronę naturalnego światła, wpadającego przez okno.

ESTETYCZNE TŁO

Perfekcyjny wygląd i odpowiednie ustawienie, to dwa bardzo ważne kryteria fotografii, jednak ich spełnienie nie jest wystarczające do stworzenia wymarzonego selfie. Chociaż na pierwszym planie zazwyczaj znajduje się twarz, to nie oznacza, że osoby oglądające zdjęcie, nie zwrócą uwagi na to, co dzieje się za Twoimi „plecami”. Chyba nie chcesz, żeby Twoi znajomi zobaczyli rozrzucone na łóżku ubrania lub stertę nieumytych naczyń? Jeżeli będziesz wykonywać zdjęcia w pomieszczeniu, pamiętaj o tym, aby było w nim czysto i schludnie. Zadbaj o wszystkie szczegóły.

OBRÓBKA ZDJĘCIA

Istnieje wiele darmowych oraz płatnych programów, które pomogą poprawić jakość wykonywanych zdjęć. Edycję możemy wykonywać zarówno na komputerze, jak i również na smartfonie czy tablecie. Uzyskany efekt zależy od upodobań twórcy, a przy wykorzystaniu bardziej skomplikowanych programów, uzależniony jest również od jego wiedzy i umiejętności. W ostatnim czasie popularne stały się również presety, które są zestawieniem pewnego rodzaju ustawień, które nakładamy bezpośrednio na zdjęcie (sprawdzą się świetnie, kiedy pragniesz uzyskać jednolite barwy np. na swoim Instagramie).

▸ Przeczytaj również: Powiew świeżości na europejskiej scenie muzyki pop. Poznajcie łamiącą serca Roxen…

GADŻETY

W stworzeniu idealnego selfie pomogą Ci specjalne gadżety. Statyw i selfie stick – to produkty, które ułatwiają tworzenie zdjęć na zupełnie innym poziomie. Już nie będziesz mieć problemu z uchwyceniem na zdjęciu wszystkich swoich znajomych, czy też pięknego widoku. Dodatkowo produkty te są niewielkie, dlatego z łatwością zmieszczą się w torebce lub plecaku. Warto zaopatrzyć się również w pilocik posiadający funkcję połączenia się ze smartfonem za pomocą Bluetooth.

Więcej porad znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/jak-zrobic-dobre-selfie/

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!