MUZOTAKTNEWSYGwiazdyDua Lipa i Miley Cyrus wspierają Strajk Kobiet w Polsce!

Dua Lipa i Miley Cyrus wspierają Strajk Kobiet w Polsce!
D

REKLAMA
REKLAMA

Światowe gwiazdy sceny muzycznej wspierają polskie kobiety w walce o swoje prawa! W Polsce trwają protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał prawo do aborcji za niekonstytucyjne w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. Orzeczenie wywołało ostrą krytykę nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Najbardziej popularne wokalistki postanowiły zjednoczyć się w bólu z Polkami i wyrazić swoją opinię publicznie. Czy światowe gwiazdy, takie jak Miley Cyrus czy Dua Lipa popierają strajk kobiet z Polski?

Laureatka nagrody European Border Breakers Awards 2017 – Dua Lipa (25 l.) zareagowała w mediach społecznościowych na trwające w Polsce od niespełna tygodnia protesty, przeciwko wydanemu orzeczeniu przez Julię Przyłębską dotyczącego prawia aborcyjnego. Do grona gwiazd, które zwróciły uwagę na los polskich kobiet i rodzin dołączyła także kolejna gwiazda muzyki pop – Miley Cyrus. Artystki wyrażają całkowite poparcie dla protestujących kobiet, zamieszczając informacje na swoich profilach w mediach społecznościowych.

REKLAMA

▸ Zobacz także: Karol G, najpopularniejsza artystka latino, z nowym singlem

Brytyjska piosenkarka pochodzenia albańsko-kosowskiego opublikowała post z informacją o sytuacji jaka panuje w Polsce na swoim Instagramowym profilu. Dua Lipa udostępniła post z konta Miley Cyrus (Fundacji Happy Hippie). Grafika sporządzona została w języku angielskim, a jej autorami są osoby z konta “Carnal”, które zajmują się ideą własnego ciała i mówią o potrzebie jego akceptacji. W relacji artystki pojawiła się również informacja o orzeczeniu aborcyjnym, w którym zaznacza, że nasz kraj praktycznie całkowicie zakazał usuwania ciąży, a Polska ma jedno z najbardziej restrykcyjnych przepisów aborcyjnych w Europie. Kolejny wpis mówi o organizacjach, które mogą wspierać kobiety w Polsce w walce o swoje prawa.

W jaki sposób kolejna artystka przyczyniła się do wsparcia polskich kobiet?

Nowe prawo aborcyjne w Polsce jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich lat. Tysiące demonstrantów wyszło na ulice niemalże każdego miasta, aby zawetować obowiązującą ustawę Trybunału Konstytucyjnego. Fundacja założona przez Miley Cyrus, stanęła w obronie protestującej społeczności Polskiej. Fani gwiazdy mówią o tym, że piosenkarka jest dla nich bohaterką i są z tego dumni!

Przypomnijmy, że Miley Cyrus (27 l.) jest amerykańską piosenkarką i autorką tekstów, a sławę dała jej rola Hannah Montana w serialu Disney Channel z 2006 roku. W ostatniej dekadzie zdobyła wielkie uznanie jako gwiazda sceny muzycznej i stała się liderem społeczności LGBTQ. Jest również organizatorką wielu akcji charytatywnych. Chęć niesienia pomocy innym była efektem założenia fundacji “Happy Hippie”, która wspiera różne społeczności w poszukiwaniu zmian społecznych oraz równych praw.

Gwiazda ruszyła na pomoc zdesperowanym polkom, po tym jak Trybunał całkowicie zakazał aborcji w Polsce, co zdaniem wielu osób istotnie narusza prawa człowieka i pociąga za sobą skazanie dzieci i ich rodzin na życie w cierpieniu. Nowe orzeczenie aborcyjne zakazuje usuwania ciąży nawet w sytuacji poważnych wad płodu, gdzie wcześniej w takich sytuacjach lekarze zalecali takie rozwiązanie.

Miley Cyrus apelowała do swojego grona 116 milionów obserwujących, aby przyłączyli się do akcji i pomogli fundacjom, które starają się o wycofanie zakazu aborcyjnego.
Można śmiało stwierdzić, że fani piosenkarki docenili ją za chęć pomocy innym, dziękując za wsparcie w walce o prawa człowieka.

▸ Przeczytaj również: Nowy singiel Roxette! To jeden z ostatnich utworów nagranych przed śmiercią wokalistki

Dua Lipa i Miley Cyrus wspierają Strajk Kobiet w Polsce!
fot. instagram.com/mileycyrus
Dua Lipa i Miley Cyrus wspierają Strajk Kobiet w Polsce!
fot. instagram.com/mileycyrus
Dua Lipa jako SEKSOWNA instruktorka fitness (GORRĄCE WIDEO)
fot. instagram.com/dualipa
Miley Cyrus ostro o celebrytach: "Nie mam pojęcia, jak wygląda ta pandemia"
fot. instagram.com/mileycyrus
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA