Iwona Węgrowska szczerze o stracie ciąży i aborcji: „To było bardzo bolesne przeżycie”

Iwona Węgrowska szczerze o stracie ciąży i aborcji: „To było bardzo bolesne przeżycie”
fot. instagram.com/wegrowska_oficjalnie

Iwona Węgrowska bardzo się ucieszyła na wieść, że po raz drugi zostanie mamą, jednak jej radość nie trwała zbyt długo. Straciła dziecko w 18. tygodniu ciąży. Artystka ma za sobą bardzo trudne chwile, dlatego też szczególnie potrzebuje teraz spokoju i wyciszenia. Nie chce już wracać do tego bolesnego przeżycia i zapowiada, że w najbliższym czasie nie będzie rozmawiać na ten temat z mediami.

Od kilku dni Iwona Węgrowska otrzymuje pytania i prośby o odniesienie się do obecnej sytuacji związanej z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Na co dzień staram się trzymać z daleka od tematu polityki. Każdy z nas ma w życiu przypisaną pewną rolę, która go definiuje i powinien się z nią zmierzyć. Moją rolą jest sztuka i to ona powinna być moim wkładem w nasze wspólne życie. Sytuacja, z którą obecnie się mierzymy nie mieści się jednak tylko w ramach polityki, lecz szeroko pojętego światopoglądu i prywatnego życia nas wszystkich. Dotyczy również mnie i dlatego chcę skomentować obecną sytuację.

Iwona Węgrowska poinformowała o rodzinnym dramacie pod koniec sierpnia na swoim instagramowym profilu. W emocjonalnym wpisie opowiedziała o utracie dziecka i o emocjach, jakie jej towarzyszą:

Za szybko się pochwaliłam?! Sama nie wiem… teraz i tak nie ma to już znaczenia. Kiedy usłyszałam serduszko, byłam pewna, że nic złego się już nie wydarzy i pochwaliłam się z Wami tą radosną nowiną. Niestety, serce Mojego Dziecka przestało bić. To dla mnie trudny moment i bardzo ciężko mi o tym pisać i mówić. Nie mogę się pozbierać od paru dni i nie mogę znieść pytań jak dzidziuś. To pierwsze takie poronienie, tak trudne i tak bolesne – napisała gwiazda.

– Kiedy kobieta traci dziecko, to jest bardzo przykre doświadczenie. Nie chcę nawet na ten temat mówić, bo to było bardzo bolesne przeżycie. Nie życzę tego żadnej kobiecie, nawet wrogowi – mówi agencji Newseria Lifestyle wokalistka Iwona Węgrowska.

▸ Zobacz także: Iwona Węgrowska: Tylko branża muzyczna została zamknięta na tak długo. Od marca…

Jej fani starali się podnieść ją na duchu i pocieszyć. W komentarzach pojawiły się słowa otuchy, między innymi ze strony kobiet, które przeżyły podobną tragedię. W tych trudnych chwilach wokalistka może też liczyć na wsparcie swojego partnera. Razem próbują się pozbierać po stracie dziecka, ale mają świadomość, że potrzeba na to sporo czasu. Dlatego nie chcą już rozdrapywać ran i komentować swojego życia prywatnego.

– Po prostu chwilowo chciałabym ten rozdział zamknąć. Zresztą do dnia dzisiejszego mam jakieś skutki uboczne, jeżeli chodzi o całą tę kwestię, więc wolałabym nie mówić nic. Na razie zamykam temat ciąży – mówi Iwona Węgrowska.

Jak sama przyznaje nigdy nie zdobyłaby się na taki krok jakim jest aborcja. Jak podreśla WYJĄTKIEM jest jednak sytuacja, w której zagrożone byłoby jej życie.

Nie chcę pisać ustawy, nie chcę przedstawiać jedynego słusznego światopoglądu. Dlatego bo w tej kwestii, jak w żadnej innej, nadrzędna jest demokracja w podstawowym wymiarze. Możliwość indywidualnego podejścia do własnej cielesności. My kobiety nie jesteśmy niczyją własnością, żeby decydowano o niej w zamkniętym gronie ludzi o niejasnych interesach. Zaatakowaliście lwice. Przykrym faktem jest również to, że potraktowaliście to jako ochronę własnych interesów. Odebraliście nam nasze podstawowe prawa, żeby przykryć to jak bardzo nie radzicie sobie z pandemią. Kobiety i ich prawa nie są tematem zastępczym. Podsumowując – nie ma złotego środka w temacie aborcji.

Każda historia to zbiór indywidualnych doświadczeń i przekonań. Nikt sobie z nimi lepiej nie poradzi niż kobiety, których one dotyczą. Szczególnie, że to nie Wy PANOWIE politycy umrzecie na stole operacyjnym w wyniku Waszych wyroków w temacie aborcji. Pozdrawiam serdecznie i życzę rozsądku, Iwona Węgrowska.

Wokalistka związana jest z Maciejem Marcjanikiem. Para wychowuje pięcioletnią córkę Lilię. 

▸ Przeczytaj również: Agnieszka Wiechnik wspiera Strajk Kobiet. Posłuchaj singla „Siła Kobiet”

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!