Michał Szpak świętuje 30. urodziny! Tak wyglądał kolorowy ptak w dzieciństwie

Michał Szpak skończył 30 lat
fot. instagram.com/michal_szpakofficial

Michał Szpak obchodził wczoraj swoje 30. urodziny! Internauci zapewne umierają z ciekawości, w jaki sposób gwiazdor celebrował ten dzień. Na fotorelacje będziemy musieli jeszcze zaczekać, ale jest to idealny moment, aby przypomnieć wyjątkowe chwile z życia piosenkarza. Sami zobaczcie, jak wyglądała jego droga do sukcesu!

Już od najmłodszych lat Michał Szpak wykazywał niesamowity talent do śpiewania. Przypomnijmy, że w wieku 9 lat zadebiutował na scenie podczas konkursu pastorałek, którego organizatorem był Dom Kultury w Jaśle. Do dziś z dumą podkreśla, że udało mu się zdobyć jedną z głównych nagród.

Występowałem tam z piosenką religijną. To są dobre czasy, zaciągnęła mnie tam moja starsza siostra, która obecnie działa we Włoszech. To były moje pierwsze kroki – mówił Michał Szpak.

W mgnieniu oka Michał Szpak podbił serca Polaków!

Następnie Michał Szpak śpiewał w lokalnym chórze, a w okresie licealnym był wokalistą heavymetalowego zespołu „Whiplash”. W 2011 roku postanowił spróbować swoich sił w pierwszej edycji programu X Factor, emitowanego przez telewizję TVN. Jego oryginalność i talent zachwycił jurorów oraz publiczność – bez problemu przeszedł przez wszystkie etapy programu i znalazł się w wielkim finale, zdobywając drugie miejsce. Zaraz po sukcesie w talent show artysta wystąpił podczas Orange Warsaw Festival, a pod koniec 2011 roku wydał mini-album, na którym znalazło się pięć premierowych piosenek.

▸ Zobacz także: Wygląda obłędnie! Honorata Skarbek zachwyca w nowym teledysku

Sukces gonił sukces

W sierpniu 2013 roku z piosenką zatytułowaną „Oczy czarne” Michał Szpak wygrał Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Był również gościem podczas koncertu „25 lat! Wolność kocham i rozumiem” w ramach 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zaprezentował piosenkę pt. „Jednego serca” z repertuaru Czesława Niemena.

Wygrana w konkursie „SuperPremiery”, wydanie albumu „Byle być sobą”, który uzyskał status podwójnej platynowej płyty były kolejnym etapem w jego niezwykłej karierze. Na swoim koncie ma kilka ważnych nagród: Osobowość roku, SuperArtysta, Najlepszy artysta w sieci czy Grand Prix Złote Opole 2016. Z piosenką „Color of Your Life” reprezentował Polskę podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując ósmą pozycję. W 2018 roku Michał Szpak wydał swój drugi studyjny krążek pt. „Dreamer”, który został dobrze przyjęty przez krytyków. W lutym 2019 roku uzyskał status złotej płyty.

Michał Szpak skończył 30 lat

Obecnie gwiazdor świetnie się sprawdza w roli jurora w 9. edycji programu The Voice of Poland. Wczoraj, tj. 26 listopada Michał Szpak obchodził swoje 30. urodziny. Zobaczcie, jak artysta wyglądał w przeszłości, zanim rozpoczął swoją niesamowitą karierę.

▸ Przeczytaj również: Ruda z Red Lips już tak nie wygląda! Joanna Lazer przeszła metamorfozę

The Voice of Poland Michał Szpak - Zaraz wykopię cię z tej sceny! (WIDEO)
fot. Waldemar Kompała / Jan Bogacz / TVP
Michał Szpak na gali Fryderyki 2019!
fot. Sebastian Wolny
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!