Jean-Michel Jarre zapowiada spektakularny koncert sylwestrowy

W wirtualnej paryskiej katetrze Notre-Dame

Jean-Michel Jarre zapowiada spektakularny koncert sylwestrowy
Jean Michel Jarre fot. © M. Kuenster

„Welcome to the Other Side”  odbędzie się 31 grudnia 2020 o godzinie 23:25. We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm, wprowadzi nas w Nowy Rok spektakularnym koncertem osadzonym w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris.

We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm, wprowadzi nas w Nowy Rok spektakularnym koncertem osadzonym w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris. Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre’a w wirtualnym świecie rozbłysną w sercu Paryża unikalną laserową scenografią 3D.

„Welcome to the Other Side” to jednorazowy, ekskluzywny, ogólnoświatowy, bezpłatny i otwarty dla wszystkich koncert, którego ambicją, poza świętowaniem w futurystyczny sposób Nowego Roku jest przesłanie nadziei na zakończenie mrocznych czasów, które przeżywaliśmy w tym roku. Cyfrowe i wirtualne zaproszenie do Paryża, Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii oraz siedziby najsłynniejszej katedry na świecie katedry, która zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej świadomości oraz  jest symbolem siły i światowego dziedzictwa, które nas łączy.

▸ Zobacz także: Katy Perry przebrała się za… choinkę! Musicie to zobaczyć

„Welcome to the Other Side”

Wirtualna rzeczywistość, w której odbędzie się koncert daje możliwość wspólnej zabawy niezależnie od tego, gdzie przebywamy i czy jesteśmy odizolowani społecznie lub geograficznie.

Transmisja koncertu na żywo 31 grudnia to nowatorskie dzieło, które niesie przesłanie. Witaj w innej rzeczywistości, witaj w Nowym Roku, witaj na globalnej imprezie a wszystko to w wybranym przez Ciebie wymiarze:

– społecznościowa platforma VRchat, dostępna na komputerach PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla fanów wyposażonych w zestawy VR.
– transmisja na żywo na platformach Artysty i innych platformach społecznościowych za pośrednictwem dowolnego komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu.
– transmisja audio na żywo we francuskim radiu publicznym, France Inter.
– telewizyjna transmisja na żywo we francuskim kanale informacyjnym BFM Paris.

Jean-Michel Jarre zagra na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze.

45-minutowy koncert składał się będzie z utworów z nominowanego do nagrody Grammy albumu Electronica, a także z nowych wersji klasyków JMJ, Oxygène i Equinoxe. 1 stycznia 2021 roku o godzinie 15.00 na wszystkich platformach steramingowych opublikowany zostanie zapis tego koncertu zatytułowany „Welcome to the Other Side – Live”

Jean-Michel Jarre, którego legendarne koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie na trwałe odcisnął swoje piętno na światowej muzyce. „Welcome to the Other Side” to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy.

Wizjonerska kreatywność Jarre’a i programiści VRrOOm VR spotykają się, aby stworzyć spektakularny koncert, który jest kamieniem milowym w wyznaczaniu nowych standardów muzycznej rozrywki jutra.

Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji – tłumaczy Jean-Michel Jarre.

▸ Przeczytaj również: Ruda z Red Lips już tak nie wygląda! Joanna Lazer przeszła metamorfozę 

Dołącz do globalnej imprezy sylwestrowej, zaproś znajomych i przyjaciół, udostępnij informację o tym niesamowitym wydarzeniu. #WELCOMETOTHEOTHERSIDE

https://www.instagram.com/p/CIiMwWwqTCN/?utm_source=ig_embed
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!