Eurowizja 2021: Roxen gotowa na podbicie tegorocznego konkursu Eurowizji!

Posłuchaj utworu "Amnesia".

Eurowizja 2021: Roxen gotowa na podbicie tegorocznego konkursu Eurowizji!
fot. Bogdan Petrice

Roxen opublikowała piosenkę, z którą wystartuje w tegorocznym konkursie Eurowizji. Zainspirowany wewnętrznymi walkami i osobistymi zmaganiami numer nosi tytuł “Amnesia”.

Po odwołaniu Eurowizji w 2020 roku, Roxen po raz kolejny została wybrana, by reprezentować Rumunię w tegorocznym konkursie piosenki, który odbędzie się w dniach 18-22 maja w Rotterdamie.

Przy piosence “Amnesia” wokalistkę wsparł Viky Red, producent, który pomagał jej przy ubiegłorocznym utworze na Eurowizję, “Alcohol You“. Współautorką utworu jest natomiast Ira.

▸ Zobacz: Brielle Biermann pozuje w bikini z boa dusicielem. Gwiazda wprawiła fanów w osłupienie

Eurowizja 2021 – Roxen

“Ubiegły rok przypominał rollercoaster” – mówi Roxen. – “Z jednej strony wiele niesamowitych chwil, z drugiej trudne momenty. Energię czerpałam ze wspaniałych projektów, w które byłam zaangażowana. “Amnesia” oddaje wszystkie te uczucia, które mi towarzyszyły”.

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy byli przy mnie i wspierali mnie, kiedy naprawdę tego potrzebowałam – kontynuuje artystka. Roxen składa się z małych elementów, które pochodzą od każdego z was.

Teledysk do nagrania “Amnesia“, który wyreżyserował Bogdan Păun, koncentruje się na wewnętrznych walkach Roxen, ucieleśnianych przez współczesnych tancerzy. Păun będzie także odpowiadał za reżyserię występu Roxen na Eurowizji.

W nieco ponad rok piosenkarka wyrosła na jedną z największych gwiazd w Rumunii. Dwa jej single “Ce-ti canta dragostea” i “Spune-mi” dotarły na szczyt Airplay, ponadto wokalistka miała okazję współpracować z takimi wykonawcami Sickotoy czy DJ Project. Jej debiutancki utwór, “You Don’t Love Me” nagrany we współpracy z Sickotoyem, dotarł do top 10 list przebojów w Rumunii i Bułgarii. Numer regularnie gościł też w rozgłośniach radiowych we Francji, Meksyku, Hiszpanii i Turcji.

Sześć utworów zostało wyselekcjonowanych do rywalizacji o reprezentowanie Rumunii w konkursie Eurowizji, ale 9-osobowe jury wybrało “Amnesię“.

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Eurowizja 2021: Roxen – Amnesia
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!