Nowy album Birdy i zachwycający pierwszy singiel “Surrender”

Angielska piosenkarka indierockowa i autorka tekstów powraca!

Nowy album Birdy i zachwycający pierwszy singiel
fot. Lotta Boman

Birdy opublikowała wyczekiwany przez fanów czwarty album “Young Heart”, z którego pochodzi fortepianowa ballada “Second Hand News”, porywające, głębokie i mroczne “Deepest Lonley” oraz zachwycający pierwszy singiel “Surrender”.

“Young Heart” dość mocno różni się od poprzedniego, pełnego dramaturgii albumu Birdy, “Beautiful Lies”. Podczas gdy płyta z 2015 roku była swego rodzaju bajką, nowe dzieło to surowy, realistyczny portret przepełnionej bólem artystki, szukającej nadziei. Piosenki na płycie przedstawiają walkę mroku ze światłem, bezmiernych przestrzeni z domowym wnętrzem. To konflikt między chęcią ukrycia się, a potrzebą odkrywania nowych miejsc i zdobywania nowych doświadczeń.

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Otwierający zestaw numer “Voyager” opowiada o świadomości i bólu, które pojawiają się, gdy musisz zakończyć związek. Cała płyta traktuje o samotności, tęsknocie za kimś, kogo się wciąż kocha, żalu, który jest nieodłącznym elementem miłości i straty, tęsknocie za podróżami, a zarazem przyciąganiem do domu rodzinnego.

Jestem bardzo dumna z tego albumu. Poprzednia płyta była bardziej teatralna, z dużą produkcją i bogatymi aranżacjami. Nowa jest bardziej oszczędna – pozbyłam się wszystkiego, co zbędne. Nie ma tu żadnych niepotrzebnych dekoracji. Ponadto, to bardzo osobisty materiał. Przez ostatnie pięć lat bardzo dojrzałam, doświadczyłam rzeczy, które ukształtowały moje rozumienie świata. Stałam się także bardziej świadomą artystką. Ta płyta znaczy dla mnie wiele, niemal chcę ją chronić – powiedziała Birdy.

Po sukcesie jednorazowej transmisji koncertu z Wilton’s Music Hall, który przypominał show na głównej scenie festiwalu, Birdy zaplanowała na 21 listopada intymny koncert w Kentish Town Forum, gdzie ostatnio występowała w 2014 roku. Będzie to pierwszy koncert Birdy w roli headlinerki od 2016 roku.

Bio Birdy:

Birdy została odkryta, gdy miała zaledwie 12 lata. Od tego czasu zgromadziła 3,3 miliarda odsłuchów w serwisach streamingowych i miliard odsłon na YouTube. Ponadto może pochwalić się ponad prawie 9 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify oraz 4,7 miliona sprzedanych płyt. Ma 21 platynowych singli, nominację do Brit Award oraz numer 1 na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Belgii czy Holandii.

Jej oddana grupa fanów, licząca ponad 8,1 milionów w mediach społecznościowych, wykupiła wszystkie bilety na koncerty w takich salach jak The Roundhouse London, Hammersmith Apollo (dwukrotnie), Sydney Opera House, Albert Hall Manchester czy Shepherd’s Bush Empire. Ponadto Birdy występowała na największych muzycznych imprezach, w tym BAFTA Awards czy na ceremonii otwarcia Paraolimpiady 2012 w Londynie.

Birdy była też twarzą kampanii REDValentino S/S oraz GAP-a “Lived In”, za którą odpowiadał fotograf David Sims. Piosenki Birdy pojawiły się w takich filmach jak “Igrzyska śmierci” (2012), “Merida Waleczna” (2012), “Gwiazd naszych wina” (2014), “Beyond the Lights” (2014) i “Gorzka siedemnastka” (2016).

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!