Tulia z pierwszym w pełni autorskim albumem. Już jest płyta „Półmrok”

Tulia z pierwszym w pełni autorskim albumem. Już jest płyta „Półmrok”
fot. Magda Cichecka

To nowy rozdział w historii grupy Tulia! Na rynku ukazał się długo oczekiwany album zatytułowany „Półmrok”.

Tulia to bez wątpienia niezwykły zespół, który łączy w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną. Grupa wraca z drugim, w 100% autorskim albumem. Jak tłumaczą artystki – to pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi.

▸ Przypominamy: Miss Polonia pokazała zdjęcia w BIKINI. Milena Sadowska zachwyciła fanów!

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017. Wówczas Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”. Cały świat poznał przepiękny cover w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina.

Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia. Na krążku wypełniły nietuzinkowe wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Nie zabrakło również własnych kompozycji.

Album został obsypany nagrodami: Konkurs Premier na KFPP w Opolu 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny. Płyta pokryła się Platyną.

– Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile – mówią artystki.

Tulia – Burza

W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel Awiwie z piosenką „Fire of Love (Pali się)”. W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Za wszystkie kompozycje odpowiada duet Sonia Krasny i Nadia Dalin, znany już z pierwszych autorskich utworów zespołu jak „Jeszcze Cię nie ma” czy „Fire of Love (Pali się)” Producentem muzycznym albumu, tak jak w przypadku debiutu, jest Marcin Kindla.

Wniknijcie razem z Tulią w historię, która od początku do końca tworzy ekscytującą całość…

Tulia – Marcowy

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!