MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyMichał Szpak zmierzy się z repertuarem nietuzinkowego polskiego artysty

Michał Szpak zmierzy się z repertuarem nietuzinkowego polskiego artysty
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Michał Szpak, Małgorzata Ostrowska i Kuba Badach – to tylko część gwiazd, które zmierzą się z repertuarem nietuzinkowego polskiego artysty podczas koncertu galowego XIII Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie”.

We wtorek 22 czerwca w bydgoskiej Operze Nova zabrzmią najpopularniejsze i te mniej znane utwory Andrzeja Zauchy, które zaśpiewa między innymi Michał Szpak, Małgorzata Ostrowska i Kuba Badach, a także młodzi zdolni artyści.

REKLAMA

– Koncert w Bydgoszczy rozpoczyna krótkie tournée po Polsce upamiętniające 30-lecie śmierci Andrzeja Zauchy – mówi Krzysztof Wolsztyński, pomysłodawca oraz dyrektor festiwalu.

▸ Przypominamy: Madalina Ghenea, której nie można się oprzeć. Fani są pod wrażeniem: „Najpiękniejsza kobieta!”

Materiały promocyjne partnera

To on stoi za organizacją wydarzenia, które od 2009 łączy pokolenia miłośników muzyki podczas wielkiego święta polskiej piosenki. Co roku impreza organizowana przez Fundację „Serca bicie” dowodzi, że twórczość Zauchy wciąż jest żywa. Świadczy o tym coroczny konkurs, który przyciąga mnóstwo świetnych wokalistów.

W tym roku liczba zgłoszeń była rekordowa. W półfinale wystąpiły 22 osoby, z których wybrano finałową piątkę – ta zaprezentuje się podczas koncertu galowego. O złotą, srebrną i brązową nagrodę, a także wyróżnienie od publiczności powalczą Adela Konop, Rafał Kozok, Mikołaj Macioszczyk, Grzegorz Margas i Marta Słociak-Wiszniewska.

– Andrzej Zaucha, w tamtych czasach, gdy był bardzo rozpoznawalną gwiazdą, został niedoceniony. Nie zrobił takiej kariery, jaką mógł, jak wiele innych wypromowanych osób, które było dużo słabszymi wokalistami – uważa Wolsztyński.

– Dzisiaj wiele osób sięga po jego piosenki – zwłaszcza młodzi. Oni wyciągnęli i zaprezentowali takie utwory, które rzadko się śpiewało – dodaje.

Michał Szpak zmierzy się z repertuarem nietuzinkowego polskiego artysty

Wpływ na to mógł mieć Janusz Szrom, który w jednym miejscu zebrał wszystkie utwory artysty. O jakości konkursu najlepiej świadczą jego dotychczasowi laureaci – wśród nich znajduje się Daria Zawiałow czy Tadeusz Seibert.

Bilety na wydarzenie rozeszły się tuż po rozpoczęciu sprzedaży także dzięki nazwiskom gwiazd, które wystąpią w Bydgoszczy. Na scenie prócz wspomnianych Ostrowskiej, Michała Szpaka i Badacha pojawią się Kasia Moś, Michał Kaczmarek, Dominika Jaszczyńska i Paweł Wolsztyński. Dodatkowo ciekawe interpretacje utworów patrona Festiwalu zaprezentują goście z zagranicy.

Wszystkim artystom podczas występów będzie towarzyszyć band pod kierunkiem Pawła Tomaszewskiego. Koncert galowy w Operze Nova poprowadzą dziennikarze muzyczni Maria Szabłowska i Paweł Sztompke. Sponsorem głównym Festiwalu jest firma Anwil. Organizację wydarzenia wsparły także województwo kujawsko-pomorskie i miasto Bydgoszcz.

– Co roku nasi widzowie i słuchacze czekają na ten Festiwal. W tym roku mogą zobaczyć go w kilku miejscach w Polsce, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie zapraszamy – informuje Wolsztyński. Pierwszy wyjazdowy koncert odbędzie się 7 sierpnia w Świnoujściu. Artyści zaprezentują się tam w tym samym składzie, z jedną zmianą – Kubę Badacha zastąpi Piotr Cugowski. Dzień wcześniej w tym mieście zaprezentowane zostaną utwory, do których teksty napisał Jacek Cygan, a dzień później piosenki Marka Grechuty.

Wiadomo też, że Festiwal zawita 29 sierpnia do Torunia, a także 10 października do Krakowa – dokładnie 30 lat po śmierci Zauchy. Być może na koncertowej mapie pojawią się jeszcze inne miejsca, w których będzie można usłyszeć „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie” czy „Jak na lotni” w nowych, interesujących interpretacjach.

▸ Zobacz: Nagusieńka Doja Cat! Tak gwiazda promuje swój nowy projekt „Planet Her”

Michał Szpak śpiewa o marzycielce
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
Czy tylko Michał Szpak śpiewał na żywo w Sylwestra
fot. Youtube © Wszelkie prawa zastrzeżone
Michał Szpak z serią letnich recitali
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA