Dua Lipa atakuje koncerny naftowe. Tak gwiazda reaguje na pożar w Zatoce Meksykańskiej

Dua Lipa wypoczywa na Karaibach (FOTO)
fot. materiały prasowe

Brytyjska piosenkarka Dua Lipa postanowiła odnieść się do pożaru na wodach Zatoki Meksykańskiej, który miał miejsce w miniony piątek, tj. 2 lipca bieżącego roku. Zdenerwowana artystka nie przebierała w słowach.

Dua Lipa w ostrych słowach skrytykowała koncerny naftowe za ich rolę w kryzysie spowodowanym zmianami klimatycznymi. Brytyjska piosenkarka odniosła się do sytuacji, jaka miała miejsce w miniony piątek. Przypomnijmy, 2 lipca bieżącego roku w miejscu położonym na zachód od półwyspu Jukatan wybuchł pożar. Na wodzie Zatoki Meksykańskiej powstało tzw. „ogniste oko”. Jak się później okazało, przyczyną pożaru była awaria jednego z rurociągów meksykańskiej firmy naftowej Pemex.

▸ Przypominamy: Rozgogolona brazylijska gwiazda zachwyca świat. Kim jest Anitta, która ma 50 milionów polubień?

Dua Lipa zaniepokojona pożarem w Zatoce Meksykańskiej

Brytyjska piosenkarka dała wyraz swojemu niezadowoleniu w sieci. W relacji na Instagramie komentowała pożar, który wybuchł w Zatoce Meksykańskiej po pęknięciu podwodnego rurociągu na środku oceanu.

Mit, że społeczeństwo po prostu musi być bardziej ekologiczne, aby ocalić Ziemię, pozwala tym firmom z branży paliw kopalnych odeprzeć winę – napisała Dua Lipa.

Mogę używać tyle toreb na zakupy wielokrotnego użytku, ile zechcę i nie zmieni to faktu, że na środku oceanu szaleje pożar oleju – dodała oburzona artystka.

Pożar, który miał miejsce w Zatoce Meksykańskiej zaniepokoił również przedstawicieli Greenpeace Mexico. W swoim oświadczeniu ekolodzy podkreślili, że ten model wytwarzania energii oparty na paliwach kopalnych już nie działa i wymaga zmiany. W dalszej części czytamy, że tego typu zdarzenia stwarzają poważne zagrożenie zarówno dla środowiska, jak i dla bezpieczeństwa ludzi.

▸ Zobacz: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!
Po tym jak dokładniej przyjrzeli się temu zdjęciu, przyprawiło ich o dreszcze

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!