Sia i jej debiut reżyserski w filmie “Music”. Na ekranie zobaczymy Kate Hudson i Maddie Ziegler

Sia i jej debiut reżyserski w filmie
fot. materiały prasowe

Świat pokochał ją za niezwykły głos, ale także za ogromny talent i piękne teledyski. Sia występuje na scenie od lat, pisząc również teksty i muzykę dla innych światowych gwiazd. Jej film „Music”, w którym zadebiutowała jako reżyserka, powstawał bowiem aż 15 lat. To dramat muzyczny z Kate Hudson, Leslie Odomem Jr. i Maddie Ziegler w rolach głównych. Produkcja dostępna już teraz w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

„Chandelier”, „Titanium” czy „Dusk till Dawn” – to bez wątpienia wielkie przeboje, które stworzyła Sia Furler – australijska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. 9-krotnie nominowana do Grammy artystka dała się poznać szerszej publiczności dzięki swojej muzycznej twórczości.

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

Sia debiutuje na ekranie

W 2020 roku pierwszy raz wcieliła się jednak w rolę reżyserki i zaprezentowała film „Music”, oparty na jednostronicowym opowiadaniu, którego sama jest autorką. Musical dopełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa piosenkarki.

Film pokazuje historię Zu (Kate Hudson), wracającą do rodzinnego miasta po śmierci babci, aby zająć się swoją jedyną przyrodnią siostrą o imieniu Music (Maddie Ziegler), która nie mówi ze względu na zaburzenia autystyczne. To interesująca i prowokująca historia pokazująca zmagania początkowo samotnych bohaterów, którzy próbują wspólnie stworzyć społeczność i zdefiniować na nowo rodzinę.

▸ Zobacz również: Wszyscy patrzyli tylko na nią! Wystarczyło, że odsłoniła… Jej stylizacja to hit?

Artystyczny manifest filmowy podkreślają liczne musicalowe sceny, które pozostawiają widzom niesamowite wrażenia dźwiękowe i wizualne. Ważną rolę odgrywa również taniec, do którego choreografię stworzył Ryan Heffington, który współpracuje z Sią od lat przy jej teledyskach.

Musical od początku budził wiele kontrowersji. Widzowie zarzucali piosenkarce stworzenie wyjątkowo oklepanej hollywoodzkiej produkcji, jak również niewykorzystanie potencjału drzemiącego w niezwykłej obsadzie. Kate Hudson, która powróciła po krótkiej przerwie na ekrany za rolę Zu otrzymała nominację do Złotych Globów w kategorii Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu.

Świetną kreację stworzył również zdobywca nagrody Tony Award oraz Grammy – Leslie Odom Jr. – znany widzom z nagradzanego musicalu „Hamilton”. Bez względu na sprzeczności pojawiające się w recenzjach i opiniach na temat filmu, Sia, która debiutowała w roli reżyserki, wykreowała obraz warty obejrzenia, pełen głębokich i wyjątkowych doznań estetycznych, a także poruszający istotne kwestie.

Film można obejrzeć w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!