MUZOTAKTMUZYKANowy singielConan Gray przygotowuje nowy rozdział w utworze „People Watching”

Conan Gray przygotowuje nowy rozdział w utworze „People Watching”
C

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Przygotowując się do nowego rozdziału w swojej karierze, nagrodzony platynowymi wyróżnieniami wokalista, jak również kompozytor Conan Gray prezentuje nowy singiel „People Watching”.

Conan Gray napisał kawałek wspólnie z nagrodzoną Grammy Julią Michaels, a także Danem Nigro, który współpracował z Olivią Rodrigo. Za miks zaś odpowiada laureat Grammy Serben Ghenea. Utwór dotychczas zgromadził ponad 115 tys. presave’ów.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

Conan Gray powraca!

Krótko mówiąc „People Watching” to następca singla „Astronomy”, który zgromadził prawie 35 mln streamów oraz 4,5 mln wyświetleń klipu. Taylor Swift pochwaliła kawałek na swoim prywatnym Instagramie:

To jest wyższy poziom! Wspierajcie/streamujcie/kupujcie to eteryczne dzieło! Mnóstwo miłości i szacunku dla Conana Graya.

Materiały promocyjne partnera

Taylor osobiście wybrała także Conana do zapowiedzi nowej muzyki z Olivią Rodrigo, natomiast Rodrigo wybrała Graya na jednego z uczestników filmu „Sour Prom”.

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

Na długo przed tym, zanim jego katalog zaczął liczyć niemal 5 miliardów (w 3 lata!), zdobyciu wielu platynowych wyróżnień na całym świecie oraz zyskaniu fanów w osobie Sir Eltona Johna czy Taylor Swift, Conan Gray tworzył piosenki w swojej sypialni po to, by znaleźć kreatywne ujście dla kłębiącego się w nim mroku.

Conan Gray tak opowiada o nowym utworze:

– „People Watching” dedykuję wszystkim tak samo samotnym jak ja, którzy zastanawiaj się, jak to jest być zakochanym. Nigdy nie spotykałem się z nikim w życiu, więc spędziłem bardzo dużo lat na obserwowaniu perfekcyjnych par siedzących w kawiarniach, dzielących się kawą, szepczących sobie słodkie słówka do ucha.

Nie mogę się powstrzymać, by zastanawiać się, jak to jest, czuć coś takiego. Mało która rzecz sprawia mi taką przyjemność jak obserwowanie par funkcjonujących w swoim małym świecie, gdzie żadna inna osoba poza nimi nie istnieje. Tekst powstał pod wpływem podsłuchanych rozmów w kafejce w college’u. Obserwowanie, jak żyją inni, pozwoliło mi zastępczo żyć ich życiem.

Conan Gray zaczął tworzyć swój muzyczno-wizualny świat mając zaledwie 12 lat, bowiem wtedy pisał swoje piosenki w domu w centralnej części stanu Teksas. Udostępniał swoim obserwatorom także rysunki, zdjęcia, vlogi i luźne myśli. Gdy debiutował „Idle Town” w 2018, miał już całkiem sporą publiczność, która po prostu potrzebowała tego materiału.

W ciągu kolejnych lat Conan Gray wydał EP-kę „Sunset Season”. Zagrał również trzy wyprzedane trasy koncertowe w USA i dwie w Europie, a w 2020 wydał debiutancki album „Kid Krow”. Wydawnictwo trafiło na 1. miejsce Billboard Top Pop Albums, a także na 2. Top Album Sales oraz 5. Top 200.

Krążek promowały single „Heather” oraz „Maniac”. Artysta pojawił się w programach takich jak „Late Night with Seth Meyers”, „The Late Late Show with James Corden” czy „The Today Show”. Jego twórczość docenili przedstawiciele wpływowych mediów jak np „Vogue”, „V Man”, „Teen Vogue”, „Cosmopolitan”, „Paper”, „The Fader” czy MTV.

W 2021 Conan wydał już single „Overdrive” i „Astronomy”. Spodziewajcie się zatem wielu niespodzianek od artysty w najbliższym czasie.

▸ Zobacz także: Ania Karwan i Alicja Szemplińska wystąpiły na Dziedzińcu Nowy Świat

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA