MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleEurowizja 2022: LUM!X i Pia Maria z hitem!

Eurowizja 2022: LUM!X i Pia Maria z hitem!
E

REKLAMA
REKLAMA

LUM!X, popularny producent i DJ, przedstawia piosenkę zatytułowaną “Halo”, w której zaśpiewała Pia Maria. Z nowym utworem oboje artyści będą reprezentować Austrię w nadchodzącym Konkursie Piosenki Eurowizji.

LUM!X będzie jednym z pierwszych DJ-ów, którzy wystąpią w konkursie Eurowizja 2022.

REKLAMA

Utrzymany w tempie 150 bitów na minutę “Halo” to dowód na to, że LUM!X nie boi się żadnych wyzwań. Nawiązujący do eurobitowych brzmień singiel, porywa kinetycznym rytmem, imponującym wokalem Marii, stadionowym klimatem i chwytliwym refrenem.

W ciągu ostatnich lat LUM!X wypracował sobie pozycję jednego z najpopularniejszych muzyków w kraju. Dzięki świeżemu podejściu do muzyki elektronicznej i za sprawą takich utworów, jak “Monster”, “The Passenger” czy ostatniego “Thunder”, zgromadził miliard streamów oraz złote i platynowe certyfikaty nie tylko w Austrii, ale także w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski. Teraz LUM!X gotów jest spełnić swoje kolejne marzenie.

– To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować mój kraj podczas Eurowizji. To największa europejska scena i chyba największa szansa na sukces na tym kontynencie – mówi twórca.

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”   

LUM!X

W wieku zaledwie 19 lat, austriacko-włoski muzyk LUM!X, który naprawdę nazywa się Luca Michlmayr, szybko stał się jednym z najpopularniejszych artystów na elektronicznej scenie. Jego charakterystyczne brzmienie, podbija nie tylko radiowe listy przebojów i klubowe parkiety, ale i zyskuje wiralowe sukcesy.

Początkowo grał na gitarze i słuchał Queen oraz Michaela Jacksona, ale później odkrył Skrilleksa i amerykański dubstep, co skłoniło go do zgłębienia tajników FL Studio. W wieku 13 lat samouczek zaprezentował się światu, wypuszczają niezliczone bootlegi i remiksy, z których wiele nadal krąży po sieci.

Dalej było już tylko z górki. Gabry Ponte, znany z grupy Eiffel 65, pomógł mu przy singlu “Monster”, który dziś ma 200 milionów odsłuchów i pojawił się w milionach filmików tworzonych przez internautów. LUM!X i Gabry Ponte kontynuowali współpracę, tworząc hity “The Passenger (LaLaLa)” (feat. MOKABY and D.T.E.) i “Thunder”, które razem zgromadziły setki milionów odtworzeń.

– Robię to, co lubię, a skoro innym się to podoba, to chyba dobrze to robię – podsumował LUM!X.

▸ Zobaczcie również:

Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

Julia Kamińska rozpoczyna karierę muzyczną!

Eurowizja 2022: Posłuchaj hitu Austrii

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA