MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuDaria Zawiałow z niezwykłą premierą!

Daria Zawiałow z niezwykłą premierą!
D

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Daria Zawiałow ma powody do dumy! Właśnie minęło pięć lat od premiery jednego z najciekawszych albumów z rodzimej sceny muzyki alternatywnej. Dokładnie 3 marca 2017 roku ukazał się fonograficzny debiut artystki.

Daria Zawiałow (29 l.) to bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych wokalistek w Polsce.

REKLAMA

Album „A Kysz” został gorąco przyjęty zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy muzycznych którzy bacznie obserwowali poczynania młodej wokalistki. Singlami, które zdobyły serca słuchaczy były „Malinowy Chruśniak” i „Kundel Bury”. Po pierwsze zachwyciła widzów i jurorów 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po drugie zdobyła Opolską Karolinkę, Nagrodę Polskiego Radia oraz Stowarzyszenia SWAP. Teledyski do obu utworów mają po ponad 7 milionów wyświetleń na oficjalnym kanale Darii na YouTube.

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”   

Płyta jest kulminacją wszystkiego, co zbierało się we mnie od dłuższego czasu. Przez kilka lat ja i mój przyjaciel, a także producent albumu, Michał Kush, docieraliśmy się muzycznie, aż złapaliśmy falę, która poniosła nas do tworzenia tego, co zaczęło zaskakiwać i cieszyć. Utwory są zróżnicowane, a jednak spójne. Są momenty radości, zawadiackiej figlarności, a nawet lamentu, rozpaczy czy manifestu. Nie wszystkie teksty, które napisałam, mówią o mnie.

Czasami opowiadam historię. Charakteru całości dodają gitary nagrane przez współkompozytora Piotrka „Rubensa” Rubika i muszę przyznać, że często inspirowało mnie ich brzmienie. Płyta jest więc i elektroniczna i gitarowa. Ostra i chłodna. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu kąt dla siebie – mówiła Daria Zawiałow.

Zobaczcie również: 

Materiały promocyjne partnera

 Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!
▸ Julia Kamińska rozpoczyna karierę muzyczną!

Daria Zawiałow zasłynęła nie tylko swoim potężnym głosem, ale umiejętnością pisania ambitnych i pełnych poetyckich wersów piosenek. W połączeniu z porywającymi interpretacjami wokalnymi były intrygującą zapowiedzią nadejścia nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej. Sama Daria twierdzi, że śpiewa dla siebie, męża i bliskich. A jeśli to, co tworzy dotrze również do innych ludzi, jeśli ta twórczość sprawi tym ludziom radość?

To będzie piękna historia – mówiła Daria Zawiałow.

Co więcej, krążek „A Kysz!” został okrzyknięty jednym z najlepszych polskich albumów 2017 roku. Do dnia dzisiejszego sprzedano 30 tysięcy egzemplarzy debiutu Darii, a płyta szybko pokryła się złotem. Materiał został też nagrodzony dwoma Fryderykami w kategorii Debiut Roku oraz Album Roku – Alternatywa.

Winylowa edycja albumu „A Kysz” wyprodukowana jest na przezroczystym, 180-gramowym winylu z nową okładką.

Tracklista:

Strona A
1. Malinowy Chruśniak
2. Kundel bury
3. Skupienie
4. Miłostki
5. Lwy
6. Chameleon

Strona B
1. Nie wiem gdzie jestem
2. Król lul
3. Pistolet
4. Niemoc
5. Od tygodnia na Saskiej

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA