MUZOTAKTMUZYKANowy singielSarsa w kultowym hicie Artura Rojka

Sarsa w kultowym hicie Artura Rojka
S

Natalia Przybysz, Skubas i Basia Wrońska, Reni Jusis oraz Cooks wydali w ostatnich dniach covery hitów z katalogu wytwórni Kayax. To kolejna, wiosenna odsłona akcji “Kayax XX Rework”, którą wytwórnia świętuje swoje dwudziestolecie. Ostatnim singlem jest mroczna wersja utworu “Beksa” z repertuaru Artura Rojka, którą stworzyła Sarsa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni.

REKLAMA

W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywała się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany był inny, zaskakujący cover.

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

Materiały promocyjne partnera

“Beksa” to wielki przebój Artura Rojka, który ukazał się na jego pierwszym solowym albumie “Składam się z ciągłych powtórzeń” w 2014 roku. Utwór pełen jest emocji i wymownych okrzyków, natomiast cover Sarsy przewrotnie – spokojny i intrygujący z mrocznym klimatem. 

Sarsa o coverze “Beksa”:
Nie wyobrażam sobie śpiewać treści, których nie mogłabym przyłożyć do swojego życia, swoich doświadczeń. Słowa utworu „beksa” Artura Rojka rezonowały z moją wrażliwością od momentu gdy usłyszałam ten utwór po raz pierwszy. Dzisiaj oddaję Wam moją i interpretację utworu „Beksa”! Dziękuję Artur za inspirację!

W kwietniowej akcji Kayax XX Rework opublikowano w sumie pięć nowych wersji hitów z katalogu wytwórni Kayax. Natalia Przybysz nagrała gitarową wersję “Varsovie” Brodki, Skubas i Barbara Wrońska zinterpretowali balladę “Prócz Ciebie Nic” z repertuaru Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego, Reni Jusis tanecznym krokiem wyśpiewała “Ja Pas!” Nosowskiej, debiutujący w Kayaxie Cooks zaprezentował swoją wersję “Niedopowieści” oraz na koniec – Sarsa zaśpiewała “Beksę” Artura Rojka. 

To jednak nie jest koniec samego projektu Kayax XX Rework. Wydane do tej pory single – również te, które ukazały się w grudniu 2021 roku – spotkały się z tak pozytywnym odzewem, że wytwórnia Kayax postanowiła kontynuować projekt przez cały 2022 rok. Do akcji zostaną zaproszeni kolejni Artyści i Artystki, którzy stworzą swoje, zupełnie nowe wersje niezapomnianych hitów z katalogu wytwórni. Kolejna odsłona już wkrótce!

Sarsa jest obecnie świeżo po wydaniu albumu “Runostany”, który swoją premierę miał w lutym tego roku i jest zaskoczeniem dla fanów oraz krytyków jej dotychczasowej twórczości. Muzycznie krążek jest nie tylko listem miłosnym do dam polskiego rocka, ale przede wszystkim staje się ważnym głosem Artystki. 

Zobaczcie również: 

Zobacz klip do coveru “Beksa”:

Cover “Beksa” w serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/Sarsa_KayaxXXRework

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA