MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuBesides z nowym albumem „Bystanders”

Besides z nowym albumem „Bystanders”
B

Premiera cyfrowa albumu „Bystanders” planowana jest na 27.01.2020, natomiast wersja fizyczna trafi do sklepów 31.01.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Zespól Besides, jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znajdzie się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej.

Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia). Album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.

REKLAMA

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Anna Maria Sieklucka zdradza kulisy filmu „365 dni” i pikantnych fragmentów

Tak o projekcie mówi zespół:

Materiały promocyjne partnera

Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób „oswojenia” pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt – Besides.

Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show „Must Be The Music”, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Niemcy, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie).

Besides wydał do tej pory dwa albumy: „We Were So Wrong” i „Everything Is”, świetnie przyjęte przez fanów i krytykę. „Bystanders” jest ich trzecią płytą studyjną.

Skład:
Piotr Świąder – Kruszyński: gitara
Janusz Binkowski: gitara
Artur Łebecki: bas
Bartłomiej Urbańczyk: perkusja

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
 Marcelina Zawadzka wyjawiła prawdę o „Dance, Dance, Dance”
– Jennifer Lopez w GORĄCEJ sesji. Pokazała jędrne piersi! (ZDJĘCIA)

Ich bin wieder da!
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA