PRO8L3M wracają do sztuki brutalnej

Numer "Skrable" wykorzystuje fragment utworu Mikołaja Hertla "Promień ciemności”.

Grupa PRO8L3M opublikowała singiel zatytułowany
fot. Michał Klusek © Wszelkie prawa zastrzeżone

PRO8L3M zaprezentowali singel “Skrable” zapowiadający “Art Brut 2”. Całość materiału na “Art Brut 2” oparta została o sample z polskiej muzyki z lat 70, 80 i 90.

Do sieci trafił pierwszy singel promujący nowy materiał PRO8L3M “Art Brut 2”. Będzie on swoistą kontynuacją pierwszej odsłony. “Skrable” zdradzają grę konwencją i mogą stanowić spore zaskoczenie dla osób, które spodziewały się po wydawnictwie jedynie surowego, mocnego uderzenia. Klip do utworu znalazł się już na YouTube, a sam singel na Spotify oraz innych platformach streamingowych.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rita Ora w prześwitującej bieliźnie! Niewiele pozostawiła wyobraźni

Wydany nieoficjalnie “Art Brut” był dla PRO8L3M wydawnictwem przełomowym, którego bezkompromisową formułą zainteresowało się mnóstwo ludzi. Bogactwo historii do opowiedzenia oraz inspiracji płynących z polskiej muzyki lat 70., 80., a nawet wczesnych 90., na których bazowało wydawnictwo, pozostawiło artystom niedosyt. Mając jeszcze kilka pomysłów, duet postanowił w 2020 roku uzupełnić to, czego nie udało się zaprezentować 6 lat temu. I tak, już 28 lutego ukaże się “Art Brut 2”.

Jak wskazuje pierwszy singel “Skrable”, rzeczywistość przemiesza się z przełomem lat 90. i 00.. Usłyszymy, jak wyglądało dorastanie w czasach dzikiego kapitalizmu oraz życie w totalnym oderwaniu od współczesnej technologii. Oprócz rzeczy lżejszych w formie, możemy spodziewać się również refleksyjnych i autobiograficznych kawałków.

Pod względem muzycznym materiał będzie bazować w całości na polskich samplach, także niszowych twórców wczesnej polskiej elektroniki, jednak usłyszymy też sporo autorskich produkcji Steeza. Styl “Art Brut 2” będzie wypadkową surowych brzmień znanych z “Art Brut” z bardziej wysublimowaną produkcją “Widma”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
 Marcelina Zawadzka wyjawiła prawdę o „Dance, Dance, Dance”
– Anna Maria Sieklucka o filmie „365 dni”: Ten film będzie wielkim przełomem…

Skrable
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie