Puss N Boots z płytą „Sister”

Wydawnictwo promują singiel tytułowy oraz utwór „It’s Not Easy”.

Puss N Boots z płytą „Sister”
fot. materiały prasowe

Czarujące trio Puss N Boots w składzie Norah Jones, Sasha Dobson i Catherine Popper prezentuje album „Sister”.

Puss N Boots: Na „Sister” trafiła kolekcja urzekających utworów premierowych, jak również covery Dolly Parton („The Grass Is Blue”), Toma Petty’ego („Angel Dream”), Paula Westerberga („It’s A Wnderful Lie”) i Concrete Blonde („Joey”). Jones, Dobson i Popper wymieniają się obowiązkami wokalistki w piosenkach, jak również grają na różnych instrumentach – gitarze, basie i perkusji. Mieszanka ich talentów zaowocowała niesamowitą przygodą. Jak mówi Norah Jones: – Artystyczna odwaga Sashy i Cat sprawia, że mam ochotę próbować nowych rzeczy: chodzi zarówno o grę na instrumentach, pisanie piosenek, jak i zakładanie stroju elfa na scenę. A gdy śpiewamy we trójkę, czuję się tak, jakby to była najbardziej naturalna rzecz na świecie. To olbrzymi przywilej, móc nagrywać w takim gronie. Wszystko może pójść w naprawdę ciekawym kierunku.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Hailey Bieber w OSZAŁAMIAJĄCEJ sukience na imprezie “Vanity Fair”. Nie można oderwać…

Sasha Dobson dodaje: – Ten zespół zawsze był dla mnie wspaniałym i unikatowym miejscem do próbowania nowych rzeczy. Na przykład: cały rok pisałam utwory na basie, ale nie miałam odwagi się tym pochwalić. Kiedy Norah zapytała mnie, czy mam coś nowego, zanim się obejrzałam to już budowałyśmy utwory oparte właśnie na tych kompozycjach i wylądowałam na basie w zespole!

– Pewnego dnia miałyśmy próbę i zrobiłyśmy sobie przerwę. Usiadłam za perkusją i zaczęłam coś tam sobie grać. Wróciła Norah, chwyciła za gitarę i zaczęła mi wtórować. Sasha wzięła bas i za godzinę miałyśmy gotowe „It’s Not Easy” – wspomina Popper.

Puss N Boots zaczęły grać w 2008 roku na Brooklynie. Repertuar zorientowany wokół country, folku, Americany, popu i rocka pozwolił Jones, Dobson i Popper na zabawę instrumentami oraz pokazanie się z innej strony niż w projektach solowych. Po latach koncertowania, trio zdecydowało się na nagranie albumu. W 2014 ukazał się krążek „No Fools, No Fun”. Album zyskał przychylne recenzje m.in. w „Rolling Stone”, „Paste” i „American Songwriter”, a zespół wystąpił m.in. w „The Tonight Show with Jimmy Fallon” oraz „This Morning” na antenie CBS. Puss N Boots występowało jako support przed Neilem Youngiem. Zespół pojawił się również na takich imprezach jak Clearwater Festival, Green River Festival czy Newport Folk Festival. W 2019 grupa wykonała „The Grass Is Blue” na gali GRAMMY MusiCares jako element hołdu dla Dolly Parton, laureatki nagrody Person of the Year.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Miley Cyrus zaliczyła WPADKĘ! Pokazała za dużo? (ZDJĘCIA)
– Ariana Grande CAŁUJE się w barze z tajemniczym mężczyzną! Do sieci wyciekło…

It’s Not Easy
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie