Deep Purple w Łodzi z nową płytą

Deep Purple
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Deep Purple ujawniają tytuł i datę wydania nowego albumu studyjnego. “Whoosh!” jest następcą odnoszących wielkie sukcesy albumów “inFinite” i “NOW What?!”.

Po wielu spekulacjach wśród fanów spowodowanych przez tajemnicze wypowiedzi wokalisty Iana Gillana z Deep Purple w grudniu ubiegłego roku zespół ostatecznie potwierdza wydanie nowego, 21 krążka. Data premiery to 12 czerwca.

Deep Purple po raz trzeci połączyli siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby stworzyć i nagrać nowe utwory. Efektem jest najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli.

Muzycy na nowej płycie “rozciągnęli się we wszystkich kierunkach” bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności. “Deep Purple przywraca Deep z powrotem do Purple” – to motto – żart, które pojawiło się w studio po stworzeniu pierwszych piosenek, które dały jasno do zrozumienia, że Deep Purple i Ezrin są na dobrej drodze do stworzenia płyty przesuwającej granice czasu i jednocześnie wyrażającej niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie, która jest skierowana do wszystkich pokoleń.

“Whoosh!” będzie dostępny jako limitowany CD + DVD Mediabook (płyta DVD będzie zawierać zapis koncertu z Hellfest 2017), 2LP + DVD, limitowany box oraz w formie cyfrowej.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Marcin Maciejczak z „The Voice Kids” pojedzie na Eurowizję Junior 2020?

Po wydaniu płyty Deep Purple pojadą w trasę koncertową, która obejmie również Polskę – zespół wystąpi 14. października 2020 w łódzkiej Atlas Arenie.

Oto tracklista “Whoosh!”:

1. Throw My Bones
2. Drop The Weapon
3. We’re All The Same In The Dark
4. Nothing At All
5. No Need To Shout
6. Step By Step
7. What the What
8. The Long Way Round
9. The Power of the Moon
10. Remission Possible
11. Man Alive
12. And The Address
13. Dancing In My Sleep

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Miley Cyrus zaliczyła WPADKĘ! Pokazała za dużo? (ZDJĘCIA)
– Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska reprezentantką Polski! Czy osiągnie sukces z “Empires”?

https://www.instagram.com/p/B9G5JzlgEIh/
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie