Tones and I prezentuje dwie nowe piosenki

Posłuchaj "Bad Child" i "Can't Be Happy All the Time".

Dance Monkey już diamentowy! Tones and I ma kolejną propozycję
fot. materiały prasowe

Australijska artystka Tones and I zaprezentowała dwa nowe utwory: “Bad Child” i “Can’t Be Happy All The Time”.

To pierwsze nowe kompozycje Tones and I od czasu wydania debiutanckiej EP-ki “The Kids Are Coming”, z której pochodzą światowe hity “Dance Monkey” oraz “Never Seen The Rain”. Artystka wyjaśnia, że “Can’t Be Happy All The Time” to piosenka o ciemnych stronach szybko zdobytej sławy i związaną z tym drastyczną zmianą stylu życia.

– Zawsze chciałam napisać piosenkę z punktu widzenia kogoś innego – mówi z kolei o “Bad Child”. – Po raz pierwszy udało mi się to właśnie w przypadku tego utworu, który traktuje o dorastaniu, ale nie z mojej perspektywy.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Viki Gabor zachwyca w nowej sesji dla popularnej marki sportowej! (FOTO)

Niespełna dwa tygodnie temu Australijka wypuściła alternatywną wersję obecnego singla “Never Seen The Rain” – oryginalnie pochodzącego z EP-ki “The Kids Are Coming”, któremu towarzyszy koncertowe wideo. Wspierana przez chór i trzyosobowy zespół Tones and I zaprezentowała pełne mocy wykonanie, które można obejrzeć na kanale artystki w serwisie YouTube.

Tones and I już teraz zapisała się na kartach historii za sprawą przełomowego singla “Dance Monkey”. Okazał się on najczęściej shazamowanym utworem w historii, a ponadto zgromadził 2 miliardy streamów i zdobył w Polsce diamentowy status. Gdyby tego było mało, “Dance Monkey” dotarło na 4. miejsce Billboard Hot 100, a tym samym była to pierwsza napisana wyłącznie przez kobietę piosenka w top 5 zestawienia od 8 lat. W Australii “Dance Monkey” jest rekordzistą w liczbie tygodni spędzonych na szczycie listy przebojów, a w Wielkiej Brytanii jest najdłużej utrzymującym się utworem na oficjalnej liście singli jeśli chodzi o kobiety.

Pochodząca z australijskiego Mornington Peninsula Tones And I w 2018 roku wybrała się do Byron Bay, by tam spróbować zarabiać, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia przyciągnęła tłum. Postanowiła więc rzucić pracę i przenieść się do Byron, gdzie przez rok mieszkała w swoim vanie, a w weekendy śpiewała dla przechodniów i pisała piosenki. Dziś jej “Dance Monkey” dziewięciokrotnie pokryło się platyną w Australii, a Tones And I zdobyła 4 najważniejsze nagrody podczas ARIA Awards, w tym dla najlepszej artystki i najlepszego popowego wydawnictwa.

Artystka miała zagrać w Krakowie 23 marca 2020 roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa jej występ został odwołany. Na razie nie ma nowej daty.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Lady Gaga przerywa konferencję o koronawirusie. To HIT internetu
– Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska w poruszającym klipie „Empires”

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie