Disclosure ogłasza premierę nowej płyty! Posłuchaj singla”Energy”

Wydana w lutym EP-ka „Ecstasy” okazała się wstępem do pełnowymiarowego albumu „Energy”.

Disclosure ogłasza premierę nowej płyty
fot. materiały prasowe

Disclosure ogłasza premierę nowego albumu: „Energy” ukaże się 28 sierpnia. Już teraz można posłuchać tytułowego utworu.

Tytułowy singiel Disclosure garściami czerpie z tego, co najlepsze w brazylijskiej muzyce. W utworze słyszymy sample z Erica Thomasa, który pojawił się też na wydanym w 2013 „When a Fire Starts to Burn”. Słowa Thomasa stają się swojego rodzaju hasłem przewodnim albumu: „Spójrz! Tam, gdzie się koncentrujesz, idzie twoja energia. Czy mnie słyszysz?”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Viki Gabor przygotowała wyjątkowy konkurs dla fanów!

Disclosure tak opowiadają o nowym utworze:

Gdy trafiliśmy na Erica wiele lat temu, był dla nas jak kopalnia inspirujących cytatów i motywacyjnych przemówień. Nawet jeśli zwracał się do pięciu osób, sprawiał wrażenie, jakby wygłaszał mowę na stadionie. To da się świetnie przełożyć na muzykę – zwłaszcza house. Tym razem pocięliśmy kilka przemówień w coś, co ma sens. Jego słowa są właściwie konceptem albumu, dlatego trafiły do tytułowego kawałka – Disclosure.

Gościnnie na nowej płycie Disclosure pojawi się znakomity zestaw gości, w tym po raz pierwszy raperzy. Usłyszymy takie nazwiska jak Mick Jenkins, Channel Tres, Aminé, slowthai, Common, Kelis, Fatoumata Diawara, Blick Bassy, Kehlani oraz Syd.

Tytuł „Energy” jest niezwykle istotny:

– Przy podejmowaniu decyzji, który utwór trafia na płytę, kierowaliśmy się jednym: energią. Każdy kawałek powstał szybko. Dlatego musieliśmy napisać ich tak dużo, bo nie każdy, który powstał, miał odpowiednią energię – tłumaczy duet, który wybrał 11 utworów z ponad dwustu.

„Energy” zostanie wydane na winylu, CD oraz kasecie. Disclosure zadbało o to, by opakowania pochodziły z materiałów z recyclingu. LP zostanie stworzone z Supereco vinyl.

Disclosure tworzą bracia Guy i Howard Lawrence. W 2020 duet obchodzi 10-lecie wydania debiutanckiego singla „Offline Dexterity”. Zespół ma na koncie ponad 4,5 miliardów streamów i 4,5 mln egzemplarzy sprzedanych albumów. Muzycy byli nominowani do Mercury Music Prize, BRIT oraz Grammy.

Disclosure – „Energy” – tracklista:  

1. Watch Your Step
2. Lavender
3. My High
4. Who Knew?
5. Douha (Mali Mali)
6. Fractal (Interlude)
7. Ce n’est pas
8. ENERGY
9. Thinking ‘Bout You (Interlude)
10. Birthday
11. Reverie  

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Marika wraca po 5 latach przerwy! Nowy singiel Jak na moje oko was zaskoczy

Energy
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!