Kazik znów mocno o sytuacji politycznej! Potrafi rozwalić system

Całości towarzyszy klip w reżyserii Wojtka Jabłońskiego i Sławka Pietrzaka, zrealizowany przez Piotra Maciejewskiego.

Kazik & Kwartet ProForma
fot. Adrianna Sowińska Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016

Kazik nie przestaje zaskakiwać i po raz kolejny trafnie śpiewa o bieżącej sytuacji politycznej! Jego tekst, za sprawą wydarzeń minionych dni, jest wyjątkowo aktualny. Koniecznie sprawdźcie najnowszy klip artysty do singla “Noże i pistolety”!

Kazik idzie jak burza! Do sieci trafił właśnie nowy numer artysty! Tuż po premierze albumu “Zaraza” – przypomnijmy krążek jeszcze przed wydaniem zyskał status Złotej Płyty – Kazik publikuje teledysk do kolejnego singla zatytułowanego “Noże i pistolety”!

“Noże i pistolety” to trzecia już muzyczna zapowiedź albumu “Zaraza”, opublikowanego 5 czerwca. Energetyczny singiel, utrzymany w oryginalnym muzycznym klimacie, przywodzącym nieco na myśl klimat Ameryki Południowej, okazuje się zaskakująco aktualny. Ponura wizja kryzysu u schyłku pandemii, buntów społeczeństwa i zamieszek zyskuje groteskową oprawę, jakże charakterystyczną dla stylu Kazika.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Viki Gabor przygotowała wyjątkowy konkurs dla fanów!

Kazik – Zaraza

Album “Zaraza” ukazał się 5 czerwca i jest pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor – odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Producentem płyty jest natomiast Adam Toczko.

Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór “Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Utwory z “Zarazy” dotyczą kwestii związanych z pandemią, społeczeństwem, ale nie tylko – nie brakuje także mocniejszych politycznych akcentów. Muzyczna różnorodność “Zarazy” to także jej zaleta – od gitarowych brzmień i wyrazistej perkusji w stylu KNŻ po stylistyczne zabawy, jak utrzymany w klimacie kapeli podwórkowej “Twój ból jest lepszy niż mój”. 

“Zaraza” już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty – oznacza to, że sprzedano powyżej 15.000 egzemplarzy albumu. Aktualny wynik sprzedażowy wskazuje, że już wkrótce “Zaraza” stanie się Platynową Płytą. To ogromne wyróżnienie, przyznawane niejako przez fanów i klientów, którzy wybierają album Kazika.

Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Kazika – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej. Tytuł zapowiadanego albumu, “Zaraza”, nawiązuje zresztą do tego tematu. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu.

Kazik współpracuje obecnie z Wojciechem Jabłońskim, z którym gra od lat w formacji Kult, muzycy tworzyli także wspólnie albumy Kazika takie jak “Los się musi odmienić”, “Piosenki Toma Waitsa” czy “41”. Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych – klawiszowiec i kompozytor. Różnorodne aranżacje, z wykorzystaniem gitar, perkusji, a nawet fortepian, saksofonu czy akordeonu sprawią, że będzie to bardzo oryginalny projekt pod względem muzycznym, nawiązujący także do wcześniejszych płyt solowych Kazika.

Wydawnictwo ukaże się w czerwcu nakładem wytwórni SP Records. Pierwszy utwór zapowiadający album , “Twój ból jest lepszy niż mój”, ukazał się 8 maj i szybko stał się jednym z najpopularniejszych utworów w Polsce, wywołując gigantyczny odzew słuchaczy i mediów.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Marika wraca po 5 latach przerwy! Nowy singiel Jak na moje oko was zaskoczy

Kazik – Noże i pistolety
Kazik & Kwartet ProForma
fot. Adrianna Sowińska Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016
Kazik & Kwartet ProForma
fot. Adrianna Sowińska Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016
Kazik & Kwartet ProForma
fot. Adrianna Sowińska Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!