MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyDoves zapowiada nowy album „The Universal Want”. Posłuchaj singla „Prisoners”!

Doves zapowiada nowy album „The Universal Want”. Posłuchaj singla „Prisoners”!
D

Koniec czekania!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Zespół Doves oficjalnie potwierdza szczegóły piątego albumu. „The Universal Want” ukaże się 11 września 2020. W serwisach cyfrowych pojawił się pierwszy singiel promujący dzieło, „Prisoners”. Na krążek trafi także między innymi wydany w czerwcu utwór „Carousels”.

Odświeżona chemia między muzykami, nieskończone pokłady kreatywności w studiu i bardzo entuzjastyczna reakcja na powrót – w tak doborowej atmosferze Doves prezentują pierwszy oficjalny singiel zapowiadający piąty album.

REKLAMA

„Prisoners” to nie tylko pozdrowienie Goodwina dla „starych przyjaciół”, ale również opowieść o niepowstrzymanym pożądaniu z przestrogą. Za produkcję odpowiadają Doves oraz Dan Austin, a nagrania odbyły się w należącym do zespołu studiu Frank Bough Sound III w północno-zachodniej Anglii. W utworze słychać północną duszę za sprawą pociętych gitar i eterycznych hałasów zaklętych w warstwach wokalu. Monumentalna muzyczna wypowiedź, jaką jest „Prisoners”, otwiera nowy rozdział w historii zespołu. Tekst to wyraz niepokoju związanego z bolączkami współczesnych czasów.

Andy Williams mówi o singlu: – Opowiada o nieustannym gonieniu za czymś i braku satysfakcji, gdy ta sztuka się w końcu udaje. Zdobywasz to, o czym fantazjowałeś i orientujesz się, że nie czyni cię to szczęśliwszym. Uważaj, o czym marzysz.

▸ Przeczytaj również: Ellie Goulding: Nowa płyta coraz bliżej. Posłuchaj „Slow Grenade”

Materiały promocyjne partnera

Jimi Goodwin, Andy i Jez Williams od paru miesięcy subtelnie sugerowali fanom, że za koncertowym powrotem pójdzie też informacja o powrocie do studia. Uwielbiane trio z Manchesteru powróciło po tym, jak zamknięto sesje do „Kingdom of Rust” z 2009. Nowy album – „The Universal Want” – stał się wzruszającym i uroczystym zapisem czasu minionego, jak i czasu odzyskanego.

– Zdecydowanie na całym wydawnictwie odznacza się pojęcie czasu – odpowiada Jez pytany o to, czego mogą spodziewać się fani, którzy od ponad dekady wyczekiwali informacji o nowym albumie Doves: – Wszystko na tej płycie jest echem. Echem tego, co przeżywaliśmy w danym momencie. Powrót, Royal Albert Hall i wszystko inne.

„The Universal Want”, które ukaże się na winylu, CD i w formacie cyfrowym, będzie zawierać następujące utwory:

1. Carousels
2. I Will Not Hide
3. Broken Eyes
4. For Tomorrow
5. Cathedrals Of The Mind
6. Prisoners
7. Cycle Of Hurt
8. Mother Silver Lake
9. Universal Want
10. Forest House

Okładkę albumu zdobi wybrana przez zespół fotografia autorstwa Marii Lax, fińskiej artystki mieszkającej w Londynie. W wydanej w 2020 roku książce „Some Kind of Heavenly Fire” Lax zaprezentowała sugestywne obrazy trudności, industrializacji i poszukiwania UFO, które zakłóciły spokój odizolowanego miasteczka na północy Finlandii. Goodwin, zauroczony jej pracami, kupił każdemu z kolegów zespołu osobną kopię.

„The Universal Want” to następca nominowanych do nagrody Mercury „Lost Souls” z 2000 i „The Last Broadcast” z 2002, drugiego w karierze #1 na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii „Some Cities” z 2005 oraz „Kingdom of Rust” z 2009.

▸ Zobacz także: Cleo szykuje dwie niespodzianki. Na to fani czekali od dawna

Prisoners
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA