Declan McKenna zapowiada nową płytę i koncert w Polsce!

Posłuchaj nowego singla „Daniel, You’re Still A Child”.

Declan McKenna zapowiada nową płytę i koncert w Polsce!
fot. materiały prasowe

Declan McKenna prezentuje swój nowy singiel „Daniel, You’re Still A Child” i zapowiada trasę koncertową po całej Europie! Odwiedzi warszawską Proximę 4 maja 2021 roku. Jego nowy album o nazwie „Zeros” jest zapowiedziany na 21 sierpnia tego roku.

Declan McKenna określany jest nową nadzieją brytyjskiej muzyki alternatywnej. Mimo młodego wieku, 21-letni artysta ma już na koncie album studyjny „What Do You Think About the Car?” z 2017 roku i występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Coachella, czy Lollapalooza. Jego twórczość jest porównywana do m.in. The Libertines czy Jamiego T, a sam Declan jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. W swoich utworach Declan porusza ważne tematy społeczne, dlatego często nazywany jest głosem młodego pokolenia.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ellie Goulding: Nowa płyta coraz bliżej. Posłuchaj „Slow Grenade”

Declan McKenna zadebiutował w 2015 roku singlem „Brazil”, krytykującym FIFĘ i obecną w niej korupcję. Singiel znalazł się na debiutanckiej płycie artysty, „What Do You Think About the Car?”, wyprodukowanej przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, Depeche Mode, Florence and the Machine) i wydanej nakładem Columbia Records. Po premierze albumu Declan udał się w europejską trasę koncertową supportując zespół Blossoms, podczas której zagrał także dwa koncerty w Polsce – w Warszawie i Poznaniu.

Teraz Declan przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty „Zeros”, której premiera zaplanowana jest na 21 sierpnia. Album promują single „British Bombs”, „Beautiful Faces” i „The Key to Life on Earth”, gdzie w klipie wystąpił Alex Lawther znany z seriali „Black Mirror” i „The End of the F***ing World”.

Daniel to ten dzieciak, który ma tyle do udowodnienia, tyle w sobie dusi, a świat ciągle mu powtarza, że nie jest normalny. Daniel jest raczej idea niż osobą. Social Media nie są jakimś wymyślonym statkiem kosmicznym, tylko rzeczywistością, w której żyją dziś młodzi ludzie. Sam w niej żyje. Nie staram się stworzyć narracji, że media społecznościowe są szalone i nie są przyszłością. My żyjemy tym szaleństwem już teraz – mówi Declan McKenna o nowym singlu.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Cleo szykuje dwie niespodzianki. Na to fani czekali od dawna

Daniel, You’re Still A Child
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie