Ma dopiero 17 lat i ponad 350 milionów streamów swoich piosenek

Poznajcie bliżej Tate McRae
fot. materiały prasowe

Tate McRae wydała niedawno swój nowy singiel „vicious”. Debiutująca wokalistka i autorka piosenek ma dopiero 17 lat i ponad 350 milionów streamów swoich piosenek.

Poznajcie bliżej Tate McRae! „Jedna z największych młodych nadziei popu”, „wschodząca gwiazda”, „przyszła idolka” – tak piszą o niej dziennikarze.

▸ Zobacz także: 80-letnia Tina Turner wygląda oszołamiająco. Kygo odświeża jej kultowy przebój!

1. Nowa gwiazda popu z Kanady

Tate McRae ma 17 lat i pochodzi z Kanady (tak jak między innymi Shawn Mendes, Justin Bieber i Drake), jednak wczesne dzieciństwo spędziła w Omanie, państwie leżącym na Półwyspie Arabskim. Jej mama pracowała tam jako nauczycielka tańca.

2. W trasie z Justinem Bieberem

Tate McRae jest profesjonalną tancerką – już jako ośmiolatka brała udział w konkursach tanecznych. Ma w dorobku wiele nagród, w tym drugie miejsce w programie „So You Think You Can Dance”. W 2016 roku występowała jako tancerka na jednej scenie z Justinem Bieberem podczas jego trasy Purpose World Tour.

3. Pierwsze muzyczne wspomnienie

„To prawdopodobnie tworzenie jakichś nieskładnych utworów w Garage Band, kiedy miałam 5-6 lat. Lubiłam to robić bardziej, niż cokolwiek innego!”

4. Metoda twórcza

Tate twierdzi, że jej taneczne umiejętności pomagają jej w tworzeniu: „Jako tancerz, rozkładasz muzykę na czynniki pierwsze, bo musisz sportretować ją swoim ciałem. Zastanawiam się nad tym, pracując nad swoją muzyką w studio – czy mogłabym do tego tańczyć i ruszając się, opowiedzieć jakąś historię?” – powiedziała w wywiadzie dla MTV Push.

5. Ulubieni artyści i inspiracje

Benee, Iann Dorr to jej ulubieni debiutanci. Tate jest też wielką fanką The Weeknd i Post Malone’a – to artyści, z którymi marzy o współpracy.

6. Gwiazda YouTube’a

Tate po raz pierwszy podzieliła się swoją muzyką ze światem w 2017 roku, zakładając kanał na YouTubie. Publikuje na nim covery (m.in. Billie Eilish, Ariany Grande i The 1975), vlogi i własne utwory. Jej kanał subskrybuje już ponad 2,3 miliona osób.

7. Pierwsza piosenka

“one day” – tak nazywa się pierwsza piosenka, jaką Tate umieściła w sieci. Tate wciąż szuka swojego brzmienia – „Odkryłam, że uwielbiam pisać piosenki w swoim pokoju. Teraz próbuję przenieść je w studiu na wyższy poziom, pracując z producentami”.

8. Debiutancka EP-ka

W styczniu Tate McRae wydała debiutancką EP-kę „all the things i never said”, która zawiera utwory „stupid”, „tear myself apart”, „all my friends are fake” i “that way”. Dotychczas odsłuchano ją ponad 200 milionów razy.

9. Współpraca z Billie Eilish

Utwór „tear myself apart”, główny singiel z debiutanckiej EP-ki, powstał we współpracy z Billie Eilish oraz bratem i producentem Billie, Finneasem O’Connellem.

10. Sukcesy i plany

Po wydaniu EP-ki, Tate ruszyła w całkowicie wyprzedaną trasę, w ramach której wystąpiła w Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Toronto, Londynie, Berlinie i Amsterdamie. Jeden z ostatnich singli Tate „you broke me first” ma już ponad 53 miliony streamów. Wraz z singlem „vicious”, zapowiada kolejną EP-kę Tate, która ukaże się jeszcze w tym roku.

▸ Przeczytaj również: Lana Del Rey wydaje książkę i audiobooka z poezją. Kiedy premiera?

Vicious
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie