Zuza Jabłońska z The Voice Kids bije rekordy piosenką z filmu „Mulan”

The Voice Kids: Zuza Jabłońska niczym jak Christina Aquilera!
fot. materiały prasowe

Kilka dni temu w serwisach cyfrowych pojawił się album z soundtrackiem do najnowszego aktorskiego filmu Disneya pt. „Mulan”. Na wydawnictwie Walt Disney Records, poza ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Harry’ego Gregsona-Williamsa, znajdziemy też oryginalne utwory: „Wierna, odważna i prawa”, którą śpiewa Zuza Jabłońska z The Voice Kids oraz „Reflection” i „Loyal Brave True” w wykonaniu Christiny Aguilery.

Zuza Jabłońska z The Voice Kids bije rekordy popularności, a wszystko za sprawą najnowszej piosenki zatytułowanej „Wierna, odważna i prawa”, która powstała na potrzeby filmu Disneya pt. „Mulan”. Teledysk do piosenki ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń.

Za reżyserię dzieła odpowiada reżyserka Niko Caro („Azyl”, „McFarland”). Dla kompozytora Henry’ego Gregsona-Williamsa stworzenie muzyki do filmu głęboko zakorzenionego w chińskiej legendzie i historii było nie lada wyzwaniem. Jak mówi sam twórca:

– Naszym zamysłem było stworzenie w pełni orkiestrowej ścieżki dźwiękowej, która będzie mieć dodatkową warstwę chińskich instrumentów wbudowaną w swoje DNA. Historia i dziedzictwo są niezwykle ważne w tej historii, dlatego w pełni zatraciłem się w tym świecie i wyszukałem odpowiednich muzyków, którzy wnieśliby wartość w postaci znajomości chińskiej muzyki. Sercem soundtracku „Mulan” jest pełnokrwista orkiestra symfoniczna wraz z wielkim chórem. Na peryferiach mamy jednak mnóstwo chińskich odcieni.

▸ Przeczytaj również: Carla Fernandes z międzynarodowym sukcesem! Tej sztuki nie dokonał jeszcze żaden polski…

Niki Caro uważa, że ścieżka skomponowana przez Gregsona-Williamsa jest epicka, emocjonalna i fascynująca jak sam film:

– Cały czas miałam w głowie, że nie możemy jednak zapomnieć o najważniejszej piosence z oryginalnej animacji, o „Reflection”.

Nowa wersja kultowego utworu została napisana przez Matthew Wildera i Davida Zippela, wyprodukowana przez Gregsona-Williamsa, a wykonuje ją Christina Aguilera.

„Loyal Brave True” lub w polskiej wersji „Wierna, odważna i prawa” to premierowy utwór skomponowany specjalnie do filmu przez Jamie’ego Hartmana, Harry’ego Gregsona-Williamsa, Rosi Golan oraz Billy’ego Crabtree. Za produkcję odpowiada Jamie Hartman. Aguilera nagrała utwór po angielsku i hiszpańsku. Klip do obu wersji wyreżyserowała Niki Caro.

Wokalistka Yifei Liu nagrała „Refelction” w języku mandaryńskim, ta wersja została wyprodukowana przez Matthew Wildera, który współtworzył i wyprodukował utwór wydany do filmu animowanego.

Harry Gregson-Williams to jeden z najbardziej rozchwytywanych i uznanych kompozytorów w Hollywood. Skomponował ścieżkę do wszystkich czterech części „Shreka”, a za muzykę do pierwszej odsłony kultowej serii otrzymał nominację do nagrody BAFTA. Przyznano mu także nominacje do Złotych Globów oraz Grammy za ścieżkę dźwiękową do filmu „Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa”.

Gregson-Williams współpracował m.in. z Benem Affleckiem przy „Nocnym życiu”, „Mieście złodziei” i „Gdzie jesteś, Amando?”; Joelem Schumacherem przy „Twelve”, „Numerze 23”, „Veronice Guerin” i „Telefonie”; Tonym Scottem przy „Niepowstrzymanym”, „Metrze strachu”, „Deja Vu”, „Dominie”, „Człowieku w ogniu”, „Zawodzie: Szpiegu” i „Wrogu publicznym”; Ridleyem Scottem przy „Marsjaninie”, „Prometeuszu”, „Exodusie” i „Królestwie niebieskim”; Billie Augustem przy „Zwrocie do nadawcy” i „Białym labiryncie”; Andrew Adamsonem przy serii „Shrek”, dwóch pierwszych odsłonach filmowej „Narnii” i „Panu Pipie” oraz z Antoine Fuqua przy „Zabójczym układzie” i dwóch częściach „Bez litości”. Jego najnowsze dokonania to ścieżki dźwiękowe do „The Meg” w reżyserii Jona Turteltauba, „Early Man” Nicka Parka (za którą otrzymał nominację do Annie Award) oraz „Penguins” Disneynature.

▸ Zobacz również: Pamiętacie wielki przebój „Chcę tu zostać”? Zespół Farba powraca!

Z Nikki Caro miał okazję współpracować przy filmie „Azyl”.

„Mulan” to pełnometrażowa, aktorska wersja słynnej animacji Disneya o tym samym tytule. Młoda, pełna odwagi dziewczyna ryzykuje wszystko z miłości do swojej rodziny i kraju, by stać się jednym z najlepszych wojowników w dziejach Chin. Gdy Cesarz Chin wydaje dekret nakazujący jednemu mężczyźnie z każdej rodziny wstąpić do Cesarskiej Armii, by zapobiec inwazji z północy, Hua Mulan, najstarsza córka uznanego wojownika, bierze sprawy w swoje ręce i werbuje się do armii, by uchronić przed wojskiem starszego już ojca. Przebierając się za chłopaka, Hua Jun, Mulan przechodzi wiele prób, które okazują siłę jej serca i charakteru. To epicka podróż, na końcu której dziewczyna staje się cenionym wojownikiem, zyskuje uznanie wiernego narodu… oraz dumnego ojca.

W obsadzie „Mulan” znaleźli się: Yifei Liu jako Mulan, Donnie Yen jako dowódca Tung, Tzi Ma jako Zhou, Jashon Scott Lee jako Böri Khan, Yoson An jako Honghui, Ron Yuan jako Sierżant Qiang, Gong Li jako Xianniang oraz Jet Li jako Cesarz. Za reżyserię odpowiada Niki Caro, a scenariusz wyszedł spod piór Ricka Jaffy, Amandy Silver, Lauren Hynek i Elizabeth Martin. Kanwą była legenda „The Ballad of Mulan”. Producenci filmu to Chris Bender, Jake Weiner, Jason Reed, a rolę producentów wykonawczych pełnią Bill Kong, Barrie M. Osborne, Tim Coddington i Mario Iscovich.

Posłuchaj, jak brzmi Zuza Jabłońska z The Voice Kids w najnowszej piosence do filmu „Mulan”:

Zuza Jabłońska z The Voice Kids – Wierna, odważna i prawa
Zuza Jabłońska na temat hejtu! Oto jej rada (WIDEO)
fot. materiały prasowe
Zuza Jabłońska to jedna z najbardziej charakterystycznych artystek młodego pokolenia.
fot. materiały prasowe
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!