MUZOTAKTPłyty muzycznePremiera albumuBudka Suflera powraca z nowym albumem i wokalistą!

Budka Suflera powraca z nowym albumem i wokalistą!
B

„10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Budka Suflera powraca z nowym albumem zatytułowanym „10 lat samotności”, na którym znajdą się piosenki autorstwa Romualda Lipki. Premiera najnowszego wydawnictwa zespołu już 20 listopada! 

Na nowym krążku grupy Budka Suflera pojawi się trzynaście premierowych kawałków. Piosenki na płycie śpiewa Felicjan Andrzejczak, który przed laty zaśpiewał z formacją legendarne przeboje, między innymi: „Jolka, Jolka pamiętasz…” i „Czas ołowiu”.

W ubiegłym roku, po ponad czterdziestu latach znajomości postanowiliśmy nagrać wspólnie pierwszą płytę. Tak, pierwszą. Było nas czterech: Lipko, Andrzejczak, Jurecki i Zeliszewski. Budka Suflera i Felicjan Andrzejczak. Piosenki Romka, oczywiście premierowe, oferta tekstowa skierowana do starych kumpli; Olewicza, Dutkiewicza, Cygana, Hołdysa… Razem z nami zaczęli tę pracę pozostali koledzy z zespołu, gitarzyści Piotrek Bogutyn i Darek Bafeltowski – informuje Budka Suflera.

REKLAMA

▸ Zobacz także: Wygląda obłędnie! Honorata Skarbek zachwyca w nowym teledysku

Do tej ekipy dołączył Robert Dudzic, dźwiękowiec i producent od lat pracujący na rynku amerykańskim. Stało się jednak najgorsze. W lutym bieżącego roku odszedł od nas Romek Lipko. Gdy pierwszy szok minął postanowiliśmy dokończyć to, co wspólnie zaczęliśmy. Wyobrażając sobie, że nadal jesteśmy razem, numer po numerze zamienialiśmy źródłowe linie melodyczne w gotowe nagrania. Jakże delikatnej w tym momencie roli klawiszowca podjął się Piotr Sztajdel. Początkowa wizja komercyjnej, profesjonalnej płyty w naturalny sposób przemieniła się w ukłon i hołd skierowany do przyjaciela.

„10 lat samotności” to płyta, jaka muzykom może przytrafić się tylko raz. Te trzynaście, jakże różnych piosenek, to naturalna reakcja ludzi na smutek, żal, złość i rozgoryczenie. Każdy dał to, co ma najlepszego, talent, entuzjazm, szaleństwo, serce, wyobraźnię… Powstała scena muzyczna, jakiej nie planowaliśmy, ale przez to, być może niezwykła… – tłumaczą muzycy z zespołu Budka Suflera.  

Budka Suflera powraca z nowym krążkiem! 

Premiera najnowszego wydawnictwa zespołu już 20 listopada!

 1. 10 lat samotności 
 2. Maski 
 3. Lubię patrzeć kiedy śpisz 
 4. Ziemia jest płaska 
 5. Powrotów nie ma już 
 6. Nowa podróż 
 7. Odwołany lot 
 8. Niebo co dzień 
 9. Zdolna jesteś to wiesz 
 10. Droga 
 11. Ślepy traf 
 12. Czego Ty od życia chcesz 
 13. To dobry moment
Materiały promocyjne partnera

▸ Przeczytaj również: Córka Michaela Jacksona debiutuje. Paris Jackson wydała album!

10 lat samotności
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA