Marta Bijan z nowym tajemniczym singlem „Szczelina”!

Finalistka czwartej edycji programu X Factor nagrała nowy singiel.

Marta Bijan z nowym tajemniczym singlem „Szczelina”!
fot. instagram.com/marta_bijan

Marta Bijan powraca z nowym materiałem. Kawałek zatytułowany „Szczelina” to zapowiedź nadchodzącego albumu. Czy okaże się kolejnym hitem młodej artystki? Posłuchajcie i oceńcie sami!

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2018 roku album pt. „Melancholia”. Jednym z singli był wówczas utwór „Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

Od kilkudziesięciu lat w zimnych miesiącach w tajemniczym paśmie górskim Trybecz na Słowacji znikają ludzie. po prostu rozpływają się w powietrzu. według większości to zwykła legenda, inni twierdzą, że w górach wśród drzew mieści się przejście – może być nim nawet niewielka szczelina, cienka jak włos – do światów, o których istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć – czytamy w komunikacie.

▸ Zobacz także: Wygląda obłędnie! Honorata Skarbek zachwyca w nowym teledysku

Marta Bijan i jej nowy singiel

„Szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. Tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki.

On sam mówi o Trybeczy, że kojarzy mu się z Twin Peaks: „Duże nagromadzenie drobnych, dziwnych rzeczy na niewielkiej powierzchni”.

Autorką tekstu i muzyki „Szczeliny” jest Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną utworu odpowiada Haldor Grunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me And That Man czy grupą Behemoth. Jest to ich drugi wspólny utwór, który zwiastuje nadchodzącą płytę. Wcześniej fani mieli możliwość usłyszeć „lato smakuje”.

▸ Przeczytaj również: Córka Michaela Jacksona debiutuje. Paris Jackson wydała album!

Szczelina

tutaj cisza ma oczy zielone
w oczy ciszy nie zagląda słońce
możesz ją zawołać, podpisać ciszy pakt
w zielone zagrać na sam koniec
zobaczyć co podpowie
noc nastanie głucha i ciszy poznasz chłód
i chyba rację miał, kto mówił, że
w lesie zniknąć można, lecz ja

ref. chcę zniknąć, chcę
i znaleźć się, odnaleźć się
chcę zniknąć, chcę
i znaleźć się, szukajcie mnie

nagle cisza ma oczy ruchome
oczy ciszy zjadają czas, milczące
ciężki sufit lasu opada na mnie
strach odczuwam głębiej niż bym chciała
wychodzę z sieni ciała
noc nastanie głucha i ciszy poznam chłód
i chyba rację miał, kto mówił, że
w lesie zniknąć można, lecz ja

ref. chcę zniknąć, chcę
i znaleźć się, odnaleźć się
chcę zniknąć, chcę
i znaleźć się, szukajcie mnie

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!