Rok temu zmarła Marie Fredriksson z Roxette. Posłuchaj nowej piosenki „Sea of Love”

Rok temu zmarła Marie Fredriksson z Roxette
Rok temu zmarła Marie Fredriksson z Roxette (fot. instagram.com/realroxette)

Do sieci trafił nowy singiel Marie Fredriksson zatytułowany „Sea of Love”. To ostatnia piosenka, którą wokalistka Roxette zdążyła nagrać przed swoją śmiercią.

9 grudnia br. minął rok od śmierci wokalistki i autorki tekstów Marie Fredriksson (Roxette). Z inicjatywy rodziny, aby uczcić pamięć szwedzkiej gwiazdy – do sieci trafił jej singiel „Sea of Love”. To ostatnia piosenka, którą zdążyła nagrać, zanim odeszła z tego świata.

▸ Zobacz także: Katy Perry przebrała się za… choinkę! Musicie to zobaczyć

Przypomnijmy, 9 grudnia 2019 roku świat pożegnał pożegnał wokalistkę Roxette, która przegrała długoletnią walkę z rakiem. Artystka zmagała się z guzem mózgu, który zdiagnozowano u niej w 2002 roku. Szwedzka piosenkarka, Marie Fredriksson zmarła w wieku 61 lat.

Ostatnia piosenka

W ostatnich latach Marie Fredriksson wydała kilka singli, które jak podkreślała – były bliskie jej sercu. W 2017 roku ukazała się jazzowa ballada „Alone Again” z gościnnym udziałem Maxa Schultza i Magnusa Lindgrena oraz bluesowy cover „I Want To Go”. Następnie w 2018 roku z okazji swoich 60. urodzin piosenkarka Roxette wydała bigbandowy kawałek zatytułowany „Sing Me a Song”.

Czytaj także: Demi Lovato podpadła weganom. Na artystkę wylała się fala hejtu!

Przed śmiercią artystka zdążyła nagrać jeszcze jedną piękną piosenkę, którą skomponował mąż gwiazdy, Mikael Boylos. Inspiracją utworu „Sea of Love” były demonstracje w Sztokholmie po ataku terrorystycznym na ulicy Drottninggatan w 2017 roku. Tytułowe „morze ludzi” odnosi się do osób, które stanęły w obronie miłości i pojednania.

Nie tylko Ja, nie tylko Ty,
ale wszyscy jesteśmy jak morze, morze miłości…
Bez nienawiści i bez walki,
ramię w ramię jak morze, morze miłości…
– śpiewa Marie Fredriksson w piosence „Sea of Love”.

Marie Fredriksson była najmłodszą z pięciorga rodzeństwa, córką Charlesa Gösta Fredrikssona (wiejskiego listonosza) i Inez Dagmar Fredriksson (pracownika fabryki). Już jako nastolatka zaczęła poświęcać się muzyce i założyła grupę Strul. W jednej sali prób w Halmstad poznała Pera Gessle, z którym później podbiła serca fanów jako Roxette. W ciągu trwającej ponad trzy dekady kariery grupa sprzedała ponad 75 mln płyt na całym świecie. Do ich największych przebojów należą między innymi piosenki: „Listen to Your Heart”, „The Look”, „Joyride” czy „It must have been love”.

▸ Przeczytaj również: Ruda z Red Lips już tak nie wygląda! Joanna Lazer przeszła metamorfozę 

Sea of Love
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas również na Facebooku Instagramie.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!