Taylor Swift powraca z nowym albumem „Evermore”. O czym będzie?

Taylor Swift wydaje drugi już w tym roku album!
Taylor Swift wydaje drugi już w tym roku album (fot. instagram.com/taylorswift)

Z okazji swoich 31. urodzin piosenkarka wydaje dziewiąty studyjny album. Krążek zatytułowany „Evermore” zadebiutuje w sieci 11 grudnia po północy. Fani Taylor Swift po raz kolejni zostali zaskoczeni.

W czasie globalnej epidemii koronawirusa Taylor Swift poświęciła się wyłącznie muzyce. Na początku lata br. artystka niespodziewanie wydała nową płytę pt. „Folklore”, na której znalazło się aż szesnaście utworów. Muzycznie gwiazda postawiła na bardziej „alternatywny” styl, odchodząc od komercyjnego popu zaprezentowała wachlarz klimatycznego folku. Jak podkreślała, w warstwie tekstowej nie zawsze opisywała swoje historie, ale też zupełnie nieznanych jej ludzi.

W czasie pandemii moja wyobraźnia szalała… Włożyłam w te piosenki wszystkie moje nastroje, marzenia, niepokoje i refleksje – pisała w liście opublikowanym za pośrednictwem Twittera.

▸ Zobacz także: Katy Perry przebrała się za… choinkę! Musicie to zobaczyć

Taylor Swift wydaje drugi już w tym roku album!

Teraz fanów Amerykanki czeka nie lada niespodzianka. W czwartek, tj. 10 grudnia br. gwiazda ogłosiła w mediach społecznościowych, że na rynku ukaże się kolejny… już dziewiąty w jej karierze studyjny album.

Z radością informuje, że mój dziewiąty album studyjny i siostrzana płyta folklorystyczna ukaże się dziś wieczorem o północy. Krążek nosi tytuł „Evermore” – zaczęła w mediach społecznościowych.

Przy okazji Taylor Swift zdradziła, co było powodem, dla którego postanowiła wydać płytę „Evermore”, która stylistycznie będzie nawiązywać do albumu „Folklore”. Artystka przyznała, że podczas pandemii napisała wiele utworów o podobnej tematyce.

Mówiąc wprost, po prostu nie mogliśmy przestać pisać piosenek. Aby ująć to bardziej poetycko, czuliśmy się, jakbyśmy stali na skraju folklorystycznego lasu i mieli do wyboru: zawrócić lub wejść dalej w las tej muzyki. Zdecydowaliśmy się udać w głąb – tłumaczy artystka.

Czytaj także: Demi Lovato podpadła weganom. Na artystkę wylała się fala hejtu!

Nigdy wcześniej tego nie robiłam. W przeszłości zawsze traktowałam albumy jako jednorazowe epoki i przechodziłam do planowania następnego po wydaniu albumu. Z „folklorem” było zupełnie inaczej. Robiąc to, czułam się mniej, jakbym wyjeżdżała, a bardziej, jakbym wracała – dodała Taylor Swift.

Nowy teledysk „Willow”

Wraz z premierą nowego materiału, do sieci trafi teledysk do nowej piosenki zatytułowanej „Willow”. Nad nowym materiałem Taylor Swift pracowała z Aaronem Dessnerem, Jackiem Antonoffem i Justinem Vernonem, jak również z domniemanym chłopakiem, brytyjskim aktorem Joe Alwynem, który współtworzył kilka utworów pod pseudonimem William Bowery.

Uwielbiam tworzyć piosenki z Aaronem Dessnerem, Jackiem Antonoffem, WB i Justinem Vernonem. Tym razem powitaliśmy też kilku nowych (i długoletnich) przyjaciół na naszym muzycznym stole kuchennym… – wyznała gwiazda.

Nowy album to prezent dla fanów z okazji 31. urodzin Taylor Swift, które przypadają na 13 grudnia.

Odkąd skończyłam 13 lat, nie mogę się doczekać ukończenia 31 lat, ponieważ to moja szczęśliwa liczba wstecz – dlatego tak bardzo chciałam Was zaskoczyć. Wszyscy byliście tak troskliwi, wspierający i troskliwi w moje wszystkie urodziny, więc tym razem pomyślałam, że Ja Wam coś podaruję – zwróciła się do fanów.

O czym będzie „Evermore”?

Na krążku znajdzie się piętnaście piosenek w wersji standardowej, zaś siedemnaście w rozszerzonej. Na albumie nie zabraknie również gości, usłyszymy między innymi Bon Ivera oraz zespoły The National i Haim.

Uwielbiałam eskapizm, który znalazłam w tych wyimaginowanych / nie wyimaginowanych opowieściach. Podobał mi się sposób, w jaki witałam marzenia, tragedie i epickie opowieści o miłości utraconej i znalezionej w życiu. Więc po prostu je pisałem – podsumowała Taylor Swift.

Czekacie na album?

▸ Przeczytaj również: Ruda z Red Lips już tak nie wygląda! Joanna Lazer przeszła metamorfozę 

Taylor Swift politycznie. Nowość "Only the Young" (AUDIO)
fot. instagram.com/taylorswift
Taylor Swift przerywa karierę? Jej mama ma guza mózgu!
fot. instagram.com/taylorswift
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas również na Facebooku Instagramie.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!