Per Gessle wspomina współpracę z Marie Fredriksson: „Porwał nas ten szalony cyrk jakim było Roxette”

Bag of Trix - Music From The Roxette Vaults
Duet Roxette sprzedał ponad 75 mln albumów (fot. Anton Corbijn)

Dziś do sklepów trafiła wyjątkowa kolekcja niepublikowanych nagrań i rozmaitych rarytasów Roxette z lat 1986-2016, której towarzyszą trzy teledyski przedstawiające wieloletnią przyjaźń artystów… Kolejno w sieci zadebiutowały klipy do piosenek „Let Your Heart Dance With Me”, „Tu no me comprendes” i „Piece Of Cake”.

Album zatytułowany „Bag of Trix – Music From The Roxette Vaults” to zbiór 46 niepublikowanych piosenek, który zawiera rozmaite rarytasy z trwającej ponad trzy dekady kariery duetu. Na kilku płytach nie zabrakło utworów w wersji demo, alternatywnych miksów, hiszpańskich wersji językowych czy bonusów z ich długiej i pełnej sukcesów muzycznej drogi, która trwała od 1986 do 2016 roku.

– Oboje z Marie uwielbialiśmy być w studiu i nagrywać – wspomina z uśmiechem Per Gessle.

▸ Zobacz także: Katy Perry przebrała się za… choinkę! Musicie to zobaczyć

Bag of Trix – Music From The Roxette Vaults

“Bag Of Trix” pozwala dogłębnie przyjrzeć się twórczości jednej z najbardziej fascynujących popowych szwedzkich grup. Weźmy chociażby alternatywny, przygotowany przez Briana Maloufa na amerykański rynek miks kultowego przeboju „Joyride” – czwartego numeru 1 Roxette na liście Billboard Hot 100. W albumowej wersji to klasyczne Roxette, ale niewielu poza USA słyszało intensywny, pełen bezpośredniej energii „amerykański” miks.

Dużo wspomnień i mnóstwo radości, mam nadzieję, że nie tylko dla mnie, ale także dla osób zainteresowanych tym, czym jest Roxette – tłumaczy Per Gessle.

Czytaj także: Demi Lovato podpadła weganom. Na artystkę wylała się fala hejtu!

Na albumie znalazło się również akustyczne demo utworu „Hotblooded”, który otwierał pierwszą międzynarodową trasę Roxette – „Join the Joyride! World Tour” w 1991 roku. Warto też zwrócić uwagę na akustyczną wersję drugiego numeru 1 duetu w Stanach Zjednoczonych, czyli przebojowej ballady zatytułowanej „Listen To Your Heart”, która razem z coverem „Help!” The Beatles została nagrana w studiach Abbey Road w Londynie jesienią 1995 roku.

– Teraz, z perspektywy czasu trudno uwierzyć, że wyprodukowaliśmy aż tyle materiału – znacznie więcej niż wydaliśmy. Chyba po prostu porwał nas ten szalony cyrk jakim było Roxette – dodaje Per Gessle.

Marie Fredriksson nagrywała w domu

Wydawnictwo skrywa także coś dla fanów Marie Fredriksson – trzy nagrane w domowych warunkach dema jej własnych piosenek “Pocketful Of Rain”, “Beautiful Boy” i “Waiting For The Rain”, z których tylko ostatnia trafiła na album Roxette.

Utwory, które powstały „tylko” z myślą o bonusach na japoński rynek czy te, które nigdy nie zostały wydane, dziś wydają się bardzo ciekawą częścią naszego katalogu. Dlatego uważam, że „Bag Of Trix”  to ciekawe muzyczne doświadczenie, szczególnie dla tych, którzy byli z nami przez wiele lat – podsumował artysta.

▸ Przeczytaj również: Ruda z Red Lips już tak nie wygląda! Joanna Lazer przeszła metamorfozę 

Hiszpańska wersja przeboju „You don’t understand me”
 ▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas również na Facebooku Instagramie.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!