Nowa płyta Evanescence okazała się hitem!

Utwory z krążka podbijają listy przebojów iTunes w 22 krajach!

Evanescence: Szczegóły nowej płyty (posłuchaj singla Imperfection)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Album „The Bitter Truth” to pierwsze wydawnictwo Evanescence od dekady.

Evanescence: “The Bitter Truth” to album o opowiadający o osobistych tragediach (śmierć brata Amy Lee, utrata dziecka basisty Tim’a McCord’a) i światowych problemach, takich jak rasizm, pandemia oraz kryzys ekonomiczny. Mimo dość ciężkiej tematyki, na płycie znajdziemy pozytywne przesłanie: podjęcie próby walki ze słabościami zawsze będzie lepsze nie wywieszenie białej flagi.

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Zespół nie miał innej możliwości, większość piosenek została napisana i nagrana zdalnie. Ograniczenia w przemieszczaniu się nie przeszkodziły procesowi twórczemu i próbom uzyskania jak najlepszego brzmienia. Efektem stał się album na miarę legendy zespołu Evanescence. Trudne chwile, z którymi mierzyli członkowie zespołu doprowadziły do powstania szczerych do bólu tekstów. Dla Amy pisanie było uzdrawiającą terapią. Artystka musiała zmierzyć się z żałobą, wewnętrznymi demonami i maską „wszystko jest ok”, którą społeczeństwo wymusza na osobach zmagających się z problemami. To także bunt wywołany niesprawiedliwością.  

Evanescence o nowym materiale

Chcę, żeby słuchacze mogli czerpać z tego albumu nadzieję, siłę i wsparcie. Osoby, które przetrwały różne trudności są dla mnie największą inspiracją. Mam nadzieję, że przekażemy im chęć do życia, nawet w ogromnie bolesnych sytuacjach. Kiedy stawiamy czoła mrocznym i wymagającym chwilom, odkrywamy kim naprawdę jesteśmy.  One czynią nas silniejszymi. To dzięki nim otwieramy się na innych ludzi. Musimy tylko doceniać to co mamy. Jestem wdzięczna za wszystkie moje wspomnienia i doświadczenia. Najwyższy czas stworzyć nowe.

Płyta „The Bitter Truth” ukazała się w towarzystwie filmu dokumentalnego „Evanescence: Embracing The Bitter Truth”, za którego reżyserię odpowiada Adam Jones. Produkcja opowiada o procesie powstawania płyty. Zaczyna się od koncertu z grudnia 2019 roku. Fani dowiedzą się także o tym, że materiał na album w pewnym momencie spłonął. To obowiązkowa pozycja dla fanów Evanescence oraz dla każdego, kto chce poznać sztukę tworzenia w obliczu pandemii.

Album „The Bitter Truth” (Gorzka Prawda) porusza trudne realia XXI wieku. To pierwsza długogrająca płyta grupy od ponad dekady i naprawdę mocny rockowy album. Teledysk do utworu „Wasted On You” został nakręcony podczas kwarantanny i otrzymał nominacje do MTV Video Music Awards.

Lista utworów na płycie Evanescence„The Bitter Truth”:

1. Artifact/The Turn 
2. Broken Pieces Shine
3. The Game Is Over
4. Yeah Right
5. Feeding The Dark
6. Wasted On You
7. Better Without You
8. Use My Voice
9. Take Cover
10. Far From Heaven
11. Part Of Me12. Blind Belief

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!