Imelda May ze zmysłowym i pełnym rock’n’rolla albumem „11 Past the Hour”

Irlandzka piosenkarka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka powraca z nowym materiałem.

Imelda May ze zmysłowym i pełnym rock’n’rolla albumem „11 Past the Hour”
fot. materiały prasowe

Imelda May wydała szósty album studyjny. Krążek jest zmysłowy, emocjonalny, odnosi się zarówno do intelektu, jak i intuicji. Więcej przeczytacie na MUZOTAKT.pl.

Imelda May rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Gościnnie na płycie pojawiają się znakomici goście, m.in. Ronnie Wood, Noel Gallagher, Miles Kane, Gina Martin czy Dr Shola Mos-Shogbamimu.

Współautorem i współproducentem krążka jest Tim Bran (London Grammar, Primal Scream), a kompozycyjnie artystkę wspomógł także aranżer smyczków Davide Rossi (Coldplay, U2, Goldfrapp).

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

– „11 Past the Hour” to moja prawda. Zawsze piszę piosenki prosto z serca, opowiadam historie, które mają dla mnie znaczenie. Chciałabym myśleć, że potrafię w słowach i muzyce zawrzeć uniwersalne uczucia. Wszyscy śmiejemy się, śpiewamy, kochamy, płaczemy, tańczymy, całujemy, troszczymy się o kogoś – tłumaczy artystka.

Przeżywamy pożądanie, gniew, radość, zmartwienia, troski, nadzieje. Czasami milczymy i chowamy wszystko w sobie, by potem tańczyć i rzucić wszystko w otchłań zapomnienia. Ale jedno jest pewne: jesteśmy w tym wszyscy. Każda piosenka to moment mojego życia. Każde życie to część większej całości. Każda minuta ma znaczenie – dodaje Imelda May.

Kim jest Imelda May

Wychowana w The Liberties, centralnej części Dublinu, Imelda jest jedną z najpopularniejszych artystek pochodzących z Irlandii. Odkryta przez Joolsa Hollanda, który zaprosił ją jako support na trasę, wokalistka miała okazję dzielić scenę z takimi gwiazdami jak U2, Lou Reed, Sinead O’Connor, Robert Plant, Van Morrison, Smokey Robinson, Jeff Beck, Elvis Costello czy Jack Savoretti. Niedawno pojawiła się gościnnie na albumach i koncertach Jeffa Goldbluma i Ronnie’ego Wooda.

Jej ostatni album zajął piąte miejsce na liście sprzedaży krążków w UK, a do grona jej fanów zaliczają się Bob Dylan i Bono. W 2019 płyta „Love Tattoo” z 2008 okazała się najlepiej sprzedającym się albumem w historii nowoczesnych zestawień sprzedaży nagranym przez artystkę urodzoną i wychowaną w Irlandii.

Latem 2020 ukazała się debiutancka EP-ka z poezją „Slip of the Tongue”, a pochodzący z niej wiersz „You Don’t Get To Be Racist and Irish” został użyty w rządowej kampanii ReThink Ireland. Niedawno Imelda May została głoszona przez prezydenta Irlandii, Michaela D Higginsa, ambasadorką 2021 Seachtain na Gaelige, międzynarodowego festiwalu języka irlandzkiego.

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!