MUZOTAKTMUZYKANowy singielC-BooL powraca z nowym tanecznym singlem „Golden Rules”

C-BooL powraca z nowym tanecznym singlem „Golden Rules”
C

„Golden Rules” to jego nowa muzyczna propozycja na sezon wiosenno-letni 2021.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Grzegorz Cebula, znany jako C-BooL, od lat słynie jako producent i autor tanecznych przebojów, które rozbrzmiewają na radiowych playlistach i rozgrzewają do czerwoności parkiety.

„Golden Rules” to pozytywnie brzmiący, lekki i jednocześnie bardzo taneczny utwór, który z pewnością będzie towarzyszył nam w czasie nadchodzącego ciepłego sezonu. Jak przyznaje sam C-BooL, od dłuższego czasu chodził mu po głowie pomysł zrobienia numeru na „połamanym bicie” (breakbeat), który jednocześnie brzmieniowo będzie czerpał inspirację z okresu wczesnej młodości C-BooLa i jego fascynacji muzyką lat 80.

REKLAMA

„Golden Rules” to piosenka o wewnętrznych rozterkach, szukaniu nowej drogi i nowych rozwiązań, o łamaniu zasad, przy jednoczesnym pozostawaniu w zgodzie ze sobą i wyznawanymi wartościami.

Singiel C-BooL „Golden Rules” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/CBooLGoldenRules/

Materiały promocyjne partnera

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

C-BooL – bio

C-BooL, czyli Grzegorz Cebula, urodził się 30 maja 1981 w Pyskowicach na Śląsku. Jest DJ-em, producentem muzycznym oraz właścicielem wytwórni C-Wave Records. Z muzyką klubową związany jest od namłodszych lat. Jako DJ czynnie pracuje od 1998 roku, a produkcją muzyki zajmuje się od 2002. W 2003 roku współtworzył grupę Casteam. Jego solowe single „House Baby” (2003) i „Would You Feel” (2004) wyznaczyły nowy trend w muzyce tanecznej, który przez długi czas królował na parkietach w Polsce i kilku krajach Europy Zachodniej. Od 2006 styl produkcji C-BooLa zaczął ewoluować w kierunku muzyki house. Cztery lata później artysta powrócił w odmienionym stylu z utworem „Body & Soul”, nagranym z wokalistką Isabelle. Singiel podbił telewizyjne i radiowe playlisty. Kolejny utwór, tym razem z wokalem Jo, zatytułowany „Don’t Waste The Time” zapowiadał album „8 Years”, który został wydany przez Magic Records w czerwcu 2011. Był on muzycznym podsumowaniem lat 2003-2011 w karierze C-BooLa, ale i zawierał trzy premierowe numery. Rok później ukazał się singiel „Do You Know”.

W 2016 C-BooL wydał singiel „Never Go Away”, o spokojniejszym, lecz nadal klubowym charakterze. Numer odniósł wielki sukces i był jednym z największych hitów wakacji tego roku. W Polsce trafił na pierwsze miejsca radiowych i telewizyjnych list przebojów, a także był najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych i TV, osiągając najwyższe pozycje zestawienia Airplay Radio i Airplay TV. Dotarł także na szczyt listy Top 50 Polish Dance Chart i polskiej listy Shazam. „Never Go Away” otrzymał statuetkę Eska Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy hit oraz nominację do Przeboju Lata RMF FM i TV Polsat. Osiągnął również wielki sukces radiowy w Rosji – dotarł na 4. miejsce listy Airplay w tym kraju, był również drugim najczęściej granym utworem w stacjach radiowych w Moskwie. Piosenka gości również w regularnych playlistach w takich krajach, jak Austria, Czechy, Słowacja, Ukraina, Kazachstan, Litwa, Estonia i wielu innych.

Jesienią 2016 C-BooL wydał singiel, „Magic Symphony”, nagrany z pochodzącą z Wietnamu wokalistką Giang Pham. Także ten utwór osiągnął szczyt listy Airplay w Polsce i status Platynowej Płyty, a także przyniósł artyście nagrodę Eska Music Awards 2017 w kategorii Najlepszy hit.

Rok później ukazał się kolejny singiel z Giang Pham, „DJ Is Your Second Name”. I ten utwór został hitem wakacji – w ciągu dwóch tygodni od premiery trafił na pierwsze miejsce polskiej listy Shazam i w Muzodajni oraz drugie w iTunes. Teledysk w serwisie YouTube uzyskał 30 milionów wyświetleń, dzięki czemu był jednym z 10 najpopularniejszych polskich teledysków roku.

2018 C-BooL rozpoczął od singla „Wonderland”, który okazał się jednym z największych hitów artysty. Po miesiącu od premiery trafił na pierwsze miejsca list radiowych i sprzedażowych w Polsce, a pół roku później osiągnął 60 milionów odtworzeń na YouTube i uzyskał status Diamentowej Płyty za sprzedaż cyfrową.

W tym samym roku C-BooL stworzył oficjalny remiks utworu „Rumors” holenderskiego producenta i DJ-a R3HAB, z wokalem Sofii Carson. Znalazł się on w pierwszej dziesiątce najczęściej granych utworów w polskich stacjach radiowych, podobnie jak wydany pod koniec 2018 autorski singiel „Fire In My Head”. W kolejnym roku wielką popularność w stacjach radiowych zyskał singiel stworzony we współpracy ze Skytechem, zatytułowany „La La Love”. W tym samym czasie singiel „Catch You” podbijał stacje radiowe Europy Wschodniej i Azji (Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan).

Wszystkie teledyski C-BooLa w serwisie YouTube łącznie wyświetlono prawie 325 milionów razy. C-BooL jako DJ w swojej 20-letniej karierze zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą. Swoje sety prezentował w takich krajach, jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Dania, Austria i Bułgaria.

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA