Krzysztof Krawczyk duety! Oto lista najpiękniejszych piosenek

Krzysztof Krawczyk duety - oto lista najpiękniejszych piosenek
Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz fot. instagram.com/edyta_bartosiewicz_official

W swojej ponad 50-letniej karierze, Krzysztof Krawczyk nagrał ponad 100 albumów, w tym 45 studyjnych krążków, na których znalazło się sporo fantastycznych piosenek nagranych wspólnie z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Poniżej przypominamy najpiękniejsze duety Krzysztofa Krawczyka!

Krzysztof Krawczyk to bez wątpienia ikona polskiej sceny muzycznej i legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Artysta zgromadził niesamowity zbiór piosenek, na których wychowywały się całe pokolenia Polaków. Piosenkarz wylansował wiele przebojów, między innymi „Jak minął dzień”, „Bo jesteś ty”, „Za tobą pójdę jak na bal” czy „To co dał nam świat”. Wiele z tych utworów zyskały status ponadczasowych hitów.

Na przestrzeni niemal pięćdziesięciu lat Krzysztof Krawczyk stworzył mnóstwo niezapomnianych przebojów, nie tylko solowych, ale również we współpracy z innymi artystami, między innymi z Edytą Bartosiewicz, Katarzyną Nosowską, Andrzejem Piasecznym, Anią Dąbrowską, Muńkiem Staszczykiem czy Goranem Bregoviciem.

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

W 2016 roku z okazji 70-tych urodzin artysty, na rynku ukazała się niezwykła kompilacja zatytułowana Krzysztof Krawczyk „Duety”. Na album trafiło dwanaście kawałków, w tym dwa nigdy wcześniej niepublikowane numery: „Noc nie przyszła pod mój dach” nagrany z Urszulą oraz „Mam dla siebie miasto” z Wojciechem Kordą.

Krzysztof Krawczyk duety – oto lista najpiękniejszych piosenek, które artysta nagrał w duecie:

„Trudno tak (razem być nam ze sobą…)” – utwór wydany 15 kwietnia 2004 roku dzięki wytwórni Pomaton EMI. Przepiękny duet z Edytą Bartosiewicz, który oczarował polską publiczność. Szósty singiel z przebojowego platynowego krążka Krawczyka pt. „To, co w życiu ważne”. Piosenka przez wiele tygodni zajmowała 1. miejsca na listach przebojów w całym kraju – została wyróżniona nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem w kategorii ‘Piosenka roku’.

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Krzysztof Krawczyk & Goran Bregovic – „Mój przyjacielu” – ponad 11 milionów wyświetleń zgromadził teledysk na platformie YouTube. Singiel ukazał się w 2001 roku na studyjnym albumie Gorana Bregovica pt. „Daj mi drugie życie”. Na 39. festiwalu w Opolu artyści odebrali nagrodę Superjedynki za teledysk do piosenki „Mój przyjacielu”.

Krzysztof Krawczyk i Katarzyna Nosowska w utworze „Bezsenni”.

Przepiękna ballada nie wydana na singlu, lecz tylko jako jedna z piosenek na wspomnianym wyżej krążku „Duety”. „Mega mądre teksty i piękna muzyka od Krawczyka zawsze zostaną w nas!”, „Nie sądziłem że Krawczyk nagra jeszcze tak dobry duet jak kilka ładnych lat temu z Edytą Bartosiewicz… a tu taka niespodzianka!!! Świetna piosenka, boska, delikatna Kasia!!!”, „Piękne słowa piosenki, Cudowne głosy..wspaniały duet” – pisali internauci na platformie YouTube. Warto posłuchać!

„Lekarze dusz” – to kolejna obowiązkowa pozycja w dyskografii Krzysztofa Krawczyka. Utwór nagrany z Muńkiem Staszczykiem. Pierwszy singiel z płyty „To, co ważne w życiu8 z 2004 roku. Ciepły i energiczny numer uwielbiany przez Polaków.

Był rok 1998, kiedy to Krzysztof Krawczyk obchodził swój jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. Z tej oto okazji piosenkarz przygotował wyjątkowy krążek w ramach „Złotej Kolekcji”. W tym samym czasie artysta wydał singiel pt. „Piękny dzień”, którą nagrał z Norbim. Fajny, humorystyczny numer!

24 listopada 2009 został wydany przez wydawnictwo „Presto Brodnica” z Dębicy kalendarz wspierający schroniska dla zwierząt, w którym ukazało się jego zdjęcie. Trzy dni później na rynku pojawiła się setna solowa płyta Krzysztofa Krawczyka, zatytułowana „Nigdy nie jest za późno”, na której znalazła się piosenka zatytułowana „Z kobietami to różnie bywało” zarejestrowana z Danielem Olbrychskim.

Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk “Duety” / fot. materiały prasowe
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!