MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleEurowizja 2021: Barbara Pravi oczarowała singlem „Voilà”. Kim jest najlepsza od lat reprezentantka Francji?

Eurowizja 2021: Barbara Pravi oczarowała singlem „Voilà”. Kim jest najlepsza od lat reprezentantka Francji?
E

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Barbara Pravi to 27-letnia artystka z polskimi korzeniami. Wokalistka obdarzona jest niesamowitym talentem i często porównywana do legendarnej Édith Piaf, za sprawą piosenki „Voilà”. W tegorocznym Konkursie Eurowizji zajęła drugie miejsce i zapewniła Francji najlepszy wynik od 30 lat! Jej utwór cieszy się olbrzymim zainteresowaniem w serwisach cyfrowych.

Barbara Pravi z sukcesem! „Voilà” w Polsce trafiło na 8. miejsce Spotify Viral 50 – Polska oraz Top 100 Spotify. Dla Francji występ Barbary Pravi okazał się najlepiej ocenionym udziałem w Eurowizji od 30 lat.

REKLAMA

▸ Przypominamy: Miss Polonia pokazała zdjęcia w BIKINI. Milena Sadowska zachwyciła fanów!

Piosenka trafiła na 1. miejsce iTunes we Francji, Niemczech, Holandii i Hiszpanii oraz 2. miejsce iTunes Global, jak również 44. pozycję Spotify Charts (Global). Utwór przekroczył już 1,6 miliona streamów, a Pravi ma ponad 1,5 mln słuchaczy miesięcznie. Od sobotniego konkursu artystce przybyły setki tysięcy nowych obserwujących na Instagramie.

Zobacz występ Barbary Pravi w finale Eurowizji:

Materiały promocyjne partnera

Kim jest najlepsza od lat reprezentantka Francji, Barbara Pravi?

Barbara Pravi wychowała się w wielokulturowej rodzinie – ma korzenie polskie, serbskie, irańskie i żydowskie. To między innymi temu zawdzięcza otwarty umysł oraz dużą potrzebę niezależności. Silny charakter i odwaga pozwoliły jej porzucić po dwóch latach studia prawnicze na Sorbonie, by w pełni poświęcić się swojej największej pasji: muzyce.

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

Pracowała w barach i restauracjach, by zarobić na produkowanie własnych piosenek. Mając 22 lata, z pomocą przyjaciół zrealizowała swoje pierwsze wideo. Nie trzeba było wiele czasu, by dostrzegli ją łowcy talentów z wytwórni Capitol i zaproponowali kontrakt płytowy.

W 2016 Barbara otrzymała jedną z głównych ról w musicalu „Un été 44”. Chwilę później, w 2017, wydała pierwszą EP-kę „Pas Grandir” oraz wystąpiła w filmie „La Sainte Famille” w reż. Marrion Sarraut. Następnie Florent Pagny wybrał Pravi jako support na 23 koncerty w ramach trasy 55 Tour. Pod koniec 2018 rozpoczęła współpracę z menedżmentem Élodie Filleul. W lutym 2020 wydała drugą EP-kę „Reviens pour l’hiver”.

Oficjalny teledysk do „Voilà”:

Barbara Pravi ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Yannick Noah, Julie Zenatti, Chimène Badi i Jaden Smith. Skomponowała utwory dla uczestniczek Eurowizji Junior: „Bim Bam Toi” Carli oraz „J’imagine” Valentiny. Ta druga piosenka zapewniła Francji zwycięstwo w konkursie.

Artystka regularnie wypowiada się na temat praw kobiet i otwarcie potępia przemoc wobec kobiet. W 2018 razem z 38 innymi wokalistkami wzięła udział w nagraniu „Debout les femmes”, oficjalnej piosence Francuskiego Ruchu Wyzwolenia Kobiet (Mouvement de Libération des Femmes). Barbara była zapraszana przez organizację do wygłoszenia przemówienia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Jej ostatnie wydawnictwa to „Kids”, „Notes pour trop tard” oraz premierowy utwór „Chair”. W 2021 wzięła udział w Konkursie Eurowizji z piosenką „Voilà”. Od samego początku była typowana na faworytkę tegorocznej edycji. Zajęła 2. miejsce.

„Voilà” to zapowiedź pełnowymiarowego debiutu Barbary Pravi, który ukaże się jesienią tego roku.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA