Roxette: Wyjątkowy koncert w hołdzie Marie Fredriksson! Wielkie emocje, łzy wzruszenia i owacje na stojąco

Roxette: Wyjątkowy koncert w hołdzie Marie Fredriksson! Wielkie emocje, łzy rozpaczy i owacje na stojąco
fot. Instagram.com @deanorberg, @realroxette

“En kväll för Marie Fredriksson”: 20 stycznia 2020 roku w Teatrze Wielkim w Göteborgu odbył się wzruszający koncert ku pamięci Marie Fredriksson. Na scenie Per Gessle i przyjaciele pożegnali zmarłą wokalistkę Roxette.

To był “Wieczór dla Marie Fredriksson” (En kväll för Marie Fredriksson) – pod takim hasłem Per Gessle i inni szwedzcy artyści złożyli hołd zmarłej 9 grudnia 2019 roku wokalistce legendarnej grupy Roxette. W koncercie wzięło udział wielu znanych artystów szwedzkiej sceny muzycznej, którzy pracowali i przyjaźnili się z Marie Fredriksson.

Tego wieczoru w bardzo przytulnym teatrze Stora Teatern, który oficjalnie został otwarty w 1859 roku pojawiło się mnóstwo znanych gwiazd i znaczących osób z branży muzycznej.

Na widowni zasiadali między innymi, dyrektor generalny międzynarodowej firmy koncertowej Live Nation – Thomas Johansson czy chociażby słynny reżyser Colin Nutley ze swoją żoną aktorką, Heleną Bergström.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Selena Gomez zrobiła sobie WYMOWNY tatuaż. Nie uwierzycie gdzie (FOTO)

Pożegnanie z Marie Fredriksson

W koncercie wzięli udział: Per Gessle, gitarzysta Staffan Astner – długoletni współpracownik Marie przy solowych projektach, Christoffer Lundquist – producent gitarzysta i basista Roxette, piosenkarki Dea Norberg i Helena Josefsson, które w ostatnich latach śpiewały w chórkach Roxette, perkusista Pelle Alsing, producent i klawiszowiec Clarence Öfwerman – od debiutu do 2016 roku w Roxette, gitarzysta Jonas Isacsson oraz muzycy Anders Herrlin i Micke Syd Andersson z zespołu Gyllene Tider.

Piosenki z repertuaru Roxette i Marie Fredriksson zaśpiewali również: Anne-Lie Rydé, Sanne Salmonesen, Agnes, Eva Dahlgren, Linnea Henriksson, Petra Marklund (wcześniej znana jako September), Lasse Lindbom i Maja Ivarsson.

Przez cały koncert na deskach teatru stał ulubiony mikrofon należący do Marie Fredriksson. Artyści nie kryli swojego wzruszenia i bólu na scenie. Petra Marklund we łzach zaśpiewała wielki przebój Roxette – „Listen to Your Heart” czy Lasse Lindbom, który w smutku wykonał utwór “Ännu doftar kärlek”.

En kväll för Marie Fredriksson – setlista:

Tro
Efter Stormen
Hus Vid Havet
Listen To Your Heart
Sparvoga
Things Will Never Be The Same
Dressed For Success
Annu Doftar Karlek
Sleeping In My Car
Om Du Sag Mig Nu
It Must Have Been Love
The Look
Den Basta Dagen
Fading Like A Flower

Per Gessle pogrążony w smutku

“To było bardzo silne przeżycie. Wspaniale było tu być, ale jednocześnie było ciężko…” – wyznał we wtorek w ogólnokrajowym programie Szwedzkiego Radia Per Gessle.

Per wspomniał, że razem z Marie odbyli długą wspólną podróż i przez lata ich przyjaźń ulegała zmianom. “Od samego początku byliśmy przyjaciółmi. Mieliśmy wspólne marzenia – pisaliśmy piosenki, graliśmy na pianinie, gitarze, śpiewaliśmy i dzieliliśmy sale prób…”. Muzyk wspomniał, że z roku na rok ich przyjaźń stawała się bardziej intensywna, ale raczej była to profesjonalna przyjaźń z Roxette.

“Zawsze byliśmy bardzo blisko siebie. Zawsze myślałem, że jest dla mnie siostrą, zawsze tak było” – dodał lider Roxette.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
 Marcelina Zawadzka wyjawiła prawdę o „Dance, Dance, Dance”
– Jennifer Lopez i Shakira podgrzewają atmosferę przed Super Bowl

Roxette
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia 2019 roku. Piosenkarka Roxette, Strul i Mamas Barn przegrała długoletnią walkę z chorobą nowotworową. Artystka zmagała się z guzem mózgu, który zdiagnozowano u niej w 2002 roku.

Roxette: Przyczyna śmierci Marie Fredriksson!
fot. Mattias Edwall
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!